Президент Америки також зазначив, що США та Україна повністю ратифікували та схвалили угоду про надра
Президент США Дональд Трамп анонсував нові переговори з Володимиром Зеленським. Вони мають відбутися вже найближчим часом. Водночас тема поки що достеменно невідома.
Про це Трамп написав у своїй соцмережі Truth social. Також про майбутню розмову він згадав під час спілкування з журналістами.
"Я скоро поговорю з Зеленським", - коротко написав глава Білого дому.
Він не розкрив, про що говоритиме з українським лідером і в якому форматі розмова відбудеться - телефоном або ж при особистій зустрічі. Дого ж невідома дата розмови, лише окреслений приблизний термін - незабаром.
Що примітно, коли Трамп про це згадав в Овальному кабінеті, то одразу ж заговорив про підписану між країнами угоду про корисні копалини. Цілком ймовірно, що нові переговори з Зеленським стосуватимуться саме угоди, оскільки америкаський лідер згадав про неї знову лише після ратифікації Верховною Радою.
"Ми щойно завершили угоду з корисними копалинами з Україною. Вона була повністю ратифікована та схвалена їх законодавчими органами. І ми це цінуємо. І я поговорю з президентом трохи пізніше… Угода тепер повністю підписана та ратифікована. І у нас є доступ до величезної кількості дуже, дуже високоякісних рідкісноземельних елементів", - сказав Трамп.
Глава Білого дому також дода про "хороший прогрес" на шляху до мирної угоди. Водночас він визнав, що процес триває "дещо інакше, ніж раніше".
"Я думаю, що якби ми не були залучені, Росія намагалася б отримати все [маючи на увазі - всю Україну]... Я думаю, що ми будемо дуже сильно залучені в спроби не допустити "кривавої бані". Ми дуже стараємося, і я думаю, що ми вже близькі [до мирної угоди]", - додав президент США.
Верховна Рада підтримала ратифікацію Угоди про копалини між США та Україною. Відповідний документ за основу та в цілому прийняли у четвер, 8 травня. "За" проголосували 338 народних депутатів.
30 квітня Україна та Сполучені Штати підписали договір про економічну співпрацю, який передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, а також створення фонду для інвестицій у відновлення країни.
За інформацією народної депутатки Марʼяни Безуглої, перед ратифікацією, проєкт документа двічі проходив голосування на парламентському комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Йдеться саме про першу Угоду, яка стосується засад економічної співпраці у сфері стратегічної сировини. Дві інші, що мають технічний характер, не потребують ратифікації Верховною Радою.
Документ передбачає розширення американського доступу до українських природних ресурсів, створення спільного інвестиційного фонду відбудови, а також закріплює низку принципових позицій, серед яких:
Цікаво, що в Угоді також міститься згадка про військову допомогу США. Усі майбутні пакети оборонної підтримки, включно з озброєнням, технологіями чи навчанням, будуть зараховуватися як капітальний внесок Сполучених Штатів у спільний фонд. Це має стати додатковим інструментом захисту американських інвестицій в умовах війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.