Топ міфів про шкільну реформу в Україні. Як це буде працювати насправді

Читать на русском

Профільна освіта викликала хвилю питань у громадськості

Читать на русском

Профільна освіта викликала хвилю питань у громадськості

В Україні працюють над впровадженням шкільної реформи середньої освіти, яку зможе отримати кожна дитина. Випускників 9-го класу не позбавлять цього права, замість звичних середніх шкіл в Україні з'являться три окремі ланки: початкова школа, гімназія та ліцей.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу партії «СН» .

Найбільш поширені міфи, пов'язані з освітньою реформою.

Міф 1. Місць в ліцеях на всіх не вистачить

Правда: Місцеві органи влади ведуть облік дітей, враховують здатність кожного навчального закладу, демографічну ситуацію, і в разі необхідності забезпечують створення додаткових класів. У разі реорганізації або ліквідації установи загальної середньої освіти учням забезпечать можливість навчання на відповідному рівні. У сільській місцевості реорганізувати і ліквідувати установи загальної середньої освіти можна тільки після громадського обговорення.

Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від будинку

Правда: На сьогоднішній день триває реформа деінституалізації, яка передбачає пріоритетність виховання дитини в сім'ї. В Україні буде створена достатня кількість ліцеїв, щоб дітям не доводилося розлучатися з родиною - відповідний законопроект днями буде внесений до парламенту. Це збалансує співвідношення належної якості освіти і територіальної доступності.

Міф 3. До ліцею важко дістатися

Правда: Органи місцевого самоврядування за рахунок місцевих бюджетів повинні забезпечити підвезення учнів до навчального закладу, а після закінчення уроків - додому. Ліцеїв по Україні буде достатня кількість для максимального врахування принципу територіальної доступності.

Міф 4. В містах з населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде

Правда: Ліцей можна буде створити, але його засновником і балансоутримувачем буде не місцева громада, а обласна рада. Вона буде приймати рішення про доцільність відкриття ліцею.

Міф 5. Ліцеїстам з інших міст і сіл потрібно буде знімати житло

Правда: Законом передбачено створення та утримання пансіонів. Учні зможуть за необхідності залишатися в них. У той же час це лише можливість - право вибору за здобувачами, які мають обрати для себе зручний варіант здобуття повної загальної середньої освіти.

Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею

Правда: Будуть чітко визначені правила зарахування до навчальних закладів, і вони будуть однаковими для всієї країни. Конкурс до ліцею будуть проводити тільки в тому випадку, якщо кількість поданих заяв про прийом перевищить загальну кількість вільних місць. З 2027 до ліцею можна буде вступити за результатами ЗНО для учнів, які отримали базову середню освіту.

Зарахування до 10-тих класів установ загальної середньої освіти в 2021 році буде відбуватися після видання наказу про переведення до них учнів 9-х класів цього ж навчального закладу, які не мають наміру припинити навчання , і не були відраховані або переведені до іншої установи освіти .

Нагадаємо, МОН було надано роз'яснення щодо набору до 10-11 класів установ загальної середньої освіти у 2021 році. Крім того, створення ліцеїв необхідно для підняття конкурентоспроможності випускників.

Також Інформатор писав, що в Україні не скасували український правопис.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.