У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Бомбер має функції, які дозволяють навіть не дуже досвідченому пілоту бути досить влучним
Розробники ударного дрона STING Mad Max зробили його точнішим в 2,5 рази. Ця бойова «птаха» вже давно й успішно працює разом з нашими військовими на фронті, але нові функції збільшили прицільність скидання вибухового вантажу. Створила і постійно вдосконалює Mad Max команда інженерів, яку сформували підприємець-волонтер Юрій Голик і його партнери. Як пройшли тестування на влучність, він розповів у себе на сторінці в Facebook.
Для перевірки відхилення влучання корисного вантажу в ціль розробники провели серію скидів з висоти 50 м. Макет «боєприпасу» вагою 3 кг був без хвостовика. Щоби зробити експеримент щодо апгрейду Mad Max максимально точним, після оновлення функціоналу бомбера ним керував той самий пілот. І це поки весь його досвід в управлінні безпілотником. Інженери спеціально обрали непрофесійного оператора – так можна перевірити не лише «апгрейд точності», але й простоту користування дроном.
Результати виявилися успішними за обома параметрами. Якщо раніше вантаж в середньому відхилявся від центру мішені на 7 метрів, то зараз точність скиду зросла більш ніж у 2,5 рази – до 2,6 метра. І це – в руках одного й того ж пілота, який більше ніде не тренувався. Якщо врахувати, що на фронті STING Mad Max транспортує вже реальні боєприпаси на відстань 8-10 км, при цьому його не можуть зупинити навіть ворожі РЕБи, то такі успіхи українського ударного дрона для окупантів є тривожними.
«Бомбер має функції, які дозволяють навіть не дуже досвідченому пілоту бути досить влучним. Наша мета – робити все, щоб українським захисникам було простіше досягати бажаних результатів», – підкреслює Юрій Голик.