Тисячу доларів на онлайн ігри: шахраї оформили кредити та поцупили кошти заради розваг - подробиці

6 липня 2023 року суддя Дніпровського райсуду Києва розглядав справу щодо зникнення коштів з рахунків у банку

Мікропозики
Постраждала звернулась до поліції

З 11 на 12 квітня 2021 року хтось поцупив з рахунків киянки майже тисячу доларів та 108 євро на онлайн ігри. В еквіваленті на це пішло понад 30 тисяч гривень. 

Злодюжки «обчистили» кредитку ПриватБанку, а перед цим збільшили на неї ліміт. Також вони забрали гроші з депозитного вкладу «Скарбничка» та «відкусили» трохи від зарплати. 

Але на цьому проблеми не закінчилися. Вкрадених коштів виявилося замало, тому, знаючи необхідні дані, шахраї оформили на жінку два кредити в «Службі миттєвого кредитування». Через це не тільки ПриватБанк, а й мікрофінансова компанія почали вимагати повернути гроші.

«Наполяганнями на існуванні у (жінки) заборгованостей за начебто отриманими нею кредитами, відправлення на її адресу вимог про негайну сплату боргу та попереджень про наявну заборгованість, а також безпідставним зіпсуванням її кредитної історії порушуються конституційні та цивільні права позивача, зокрема права споживача послуг», - вважала жінка.

Через те, що ситуація не змінювалася, киянка вирішила звернутися до суду.

Що було у суді

Жінка просила визнати угоди про позики недійсними, скасувати перекази по картці та штрафи за використання позикових коштів.

Суддя Дніпровського районного суду Києва Віктор Гончарук встановив, що 12 квітня хтось від імені жінки отримав 3 тисячі гривень кредиту в компанії «Служба миттєвого кредитування». Гроші перерахували на невідому картку, при цьому в угоді зазначили чужий номер телефону та електронку.

«12.04.2021 року (жінка) звернулася до оператора мобільного зв`язку Приватне акціонерне товариство «ВФ Україна», працівники якого заблокували сторонню SІМ-карту, на яку було перенесено мобільний номер потерпілої. Потім відновили SІМ-карту потерпілої та «прив`язали» мобільний номер потерпілої до її особи (перевели на контракт)», - йдеться з матеріалів справи з сайту судового реєстру.

Того ж дня постраждала звернулася до «Українського бюро кредитних історій». Виявилося, що на той час в неї ще не було боргів по кредитах.

Наступного дня жінка пішла до поліції. За її заявою було відкрито кримінальне провадження №12021105040001226 спочатку за статтею «крадіжка». З часом, «після неодноразових звернень», кваліфікацію злочину змінили на «шахрайство».

Киянка наполягала, що ніяких угод вона не укладала та коштів не отримувала. Тому немає чому їй повертати чужі борги.

«Невідома особа, яка без наявних на те правових підстав діяла від імені (жінки), видаючи себе за неї, використала в межах встановленого кредитного ліміту кошти на рахунку позивача в ПриватБанку та уклала кредитні договори з фінансовою установою від її імені. У подальшому отриманими кредитними коштами та коштами невідома особа розпорядилась на власний розсуд», - стверджувала в суді постраждала.

Що вирішив суддя

Суддя Гончарук на підставі доказів погодився, що жінка не реєструвалася на сайті мікрофінансової компанії та не отримувала на свій телефон ідентифікатора, який би підтверджував її згоду на кредит. Крім того, в угоді не було ніякого підпису, що теж «зіграло» на користь постраждалої.

«В матеріалах справи відсутні докази щодо укладення кредитного договору з використанням власних персональних даних (жінки) на отримання кредитних коштів згідно договору про надання фінансових послуг від 12.04.2021 року № 2110173751584. Суд дійшов висновку про визнання недійсним договору», - вирішив суддя.

Щодо іншої угоди, яку нібито украли 17 травня 2021 року, то суд не зміг прийняти якогось рішення. Виявилося, що ні в кого не було хоча б примірника цього документу.

На цьому гарні новини для жінки закінчилися. Перекази з карток ПриватБанку суддя вирішив не скасовувати, тому що жінка пропустила час, коли можна було б їх анулювати.

«У разі втрати клієнтом фінансового номера телефону, при підозрі доступу третіх осіб до фінансового номера телефону та інших неправомірних таких осіб клієнт зобов`язаний негайно повідомити про це банк в будь-якому з доступних каналів: 3700, чат-онлайн, відділення банку», - йдеться в ухвалі суду.

Постраждала зробила це, але пізніше, ніж було потрібно. Наступного дня після того, як гроші з рахунків зникли, жінка звернулася до банку лише о 12:07. Через декілька днів, 14 квітня 2021 року, вона написала письмову заяву.

Тому 6 липня 2023 року суддя Дніпровського райсуду Києва Віктор Гончарук ухвалив скасувати угоду про мікрокредит, проте вирішив не повертати гроші на рахунки у ПриватБанку.

Раніше Інформатор писав, що чоловік не зміг отримати кредити через мікрозайми, які оформили шахраї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube