Мітингувальники наголошують на небезпечності вакцини та порушенні їхніх конституційних прав
З ранку 3 листопада протестувальники проти COVID-сертифікатів перекривали у центрі Києва дорогу, потім зібрались на “віче” під стінами Парламенту. Зі сцени лунали заклики протистояти обов’язковій вакцинації, COVID-сертифікати назвали ветеринарними паспортами, а вакцину порівняли з “Циклоном-2”.
Про це повідомляє Інформатор з місця події.
Об 11:00 перед верховною Радою запланували “віче”. Перед тим в кількох місцях активісти перекривали рух авто через це затори в центрі столиці вагомо збільшились. Деякі водії підтримували активістів, але однаково сердились через зупинений рух.
Перед початком “віче” люди стягувались до площі перед Парламентом. Дорогою через Маріїнський парк одна з протестувальниць пояснювала іншій, як називається парк, де вони знаходяться і що зустрітись з кимось вони мають біля пам’ятника Ватутіну. В іншій групці чоловік пояснював кільком людям, що вони протестують проти порушення Конституції України.
Щільний натовп майорів прапорами та плакатами з написами “Права людини!”, “Зупиніть вакцинаційний геноцид!”. У більшості учасників в руках були однакові прапори й банери, надруковані в поліграфії. В натовпі чоловік, що тримав прапор з написом “За права людини”, обурився, що нібито раніше казали, що це мітинг за вакцинацію.
О б11:05 громадський активіст та музикант Остап Стахів почав виступи з імпровізованої сцени:
“Ми маємо дати кожному право вибору! Ми проти геноциду народу. Тому проти нас запускають медіа, поліцію, чиновників, партії проти нас, депутати проти нас, тому ми маємо бути стійкі, як скеля! Ми творимо майбутнє.Такі люди здатні на все!” — закликав в мегафон Остап Стахів.
Мітинг і справді вийшов численний, частина учасників приїхала з інших міст, в однієї з протестувальниць в руках був плакат з написом “Рівне”.
З лівого боку від сцени чоловіки тримали в руках розтяжку з фотографіями Героїв Небесної Сотні, прапор “Холодноярської республіки” та стяг з хрестом і рукопотисканням. Що символізує останній, з’ясувати не вдалось.
А ось, що відповів активіст Руслан Добровольський, киянин про фото Небесної сотні на цій акції:
“Керівництвом держави порушуються Конституція держави, порушуються базові права людини. Я, як і тисячі інших, прийшов, щоб приєднатись до протесту. Небесна сотня — це люди, які поклали своє життя за наше нормальне майбутнє, не можу сказати, що щасливе, принаймні нормальне, а зараз ті люди, які прийшли до влади, їх здобутками, порушують базові права кожного українця”.
На питання про чорний прапор повстанців Холодноярської республіки, він відповів, що все це символізує те, що українці мають будувати свою суверенну державу. Про знамено з хрестом і рукостисканням мав розповісти товариш активіста, але той так і не підійшов.
Проте таку позицію поділяють не всі, інший активіст, що вирішив залишитись інкогніто, Революції Гідності не підтримує:
“Я на Майдани не їздив. Вперше приїхав, тут всі нормальні люди вперше. Вийшли на протест, коли працювати нормально не можна вже стало”, — сказав чоловік.
Ольга Яремчук, активістка зі Львова:
“Ми народ, в нас вкрали землю під шумок модного вірусу. Нас обікрали, як сказав наш Кобзар — “до нитки обікрали”. Рік тому ми робили акцію протесту проти медичного терору, доєднавшись до інших країн світу, тому що багато країн світу проводять такі протести. Ми говорили про те, що відбувається зараз, про уколи, про терор і сегрегацію. Але тоді люди спали, вони казали, а що хіба важко вдягти масочку на касі на кілька хвилин. То тепер ця масочка стала символом поневолення”, — сказала активістка зі сцени.
Інша спікерка з Черкас Єлена Поїзд заявила зі сцени, що вакцини від коронавірусу виробляють ті ж компанії, що створили “Циклон-2” (газ, який використовували для геноциду євреїв в Третьому Рейху), а створили препарат нащадки Йозефа Геббельса.
Окрім закликів не вакцинуватись та боротись проти COVID-сертифікатів зі сцени звучали заклики не піддаватись на провокації. Постійно повторювали, що ЗМІ продажні, а журналісти проти них. В натовпі заклики активно підтримували. З пресою учасники акції говорили неохоче, дехто висловлював свою ворожість до “продажних журналістів” словесно. На акції було небагато правоохоронців у порівнянні з кількістю учасників акції, деякі з них відійшли від будівлі ВР вглиб Маріїнського парку. Маски учасники протесту майже не використовували.
Нагадуємо, раніше Інформатор писав про реакцію Міністра охорони здоров’я на акцію. Він назвав це “насмішкою над медиками та рідними загиблих”.
Крім того, за останню добу в Україні — 23 тисячі хворих на коронавірус. Найбільше нових заражень у Києві (2024), Дніпропетровській (1935), Одеській (1858), Запорізькій (1558) та Харківській (1374) областях. Детальніше про ситуацію в тексті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.