Ніхто не надасть гарантій: голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в ефірі Телемарафону довів небезпеку листування у популярному месенджері
Українським державним працівникам та військовослужбовцям заборонили користуватися Telegram на службі, оскільки месенджер зберігає інформацію. Вона нікуди не дівається, навіть якщо чат видалено в обох співрозмовників. Крім того, частина серверів досі знаходиться на території Росії. Ще одна частина серверів розташована, попередньо, у Дубаї. Про це заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко в ефірі телемарафону.
“Ніколи щодо Телеграму не можна було дати гарантій, де зберігається інформація після вашого листування, навіть якщо ви стерли листування з іншою особою. Частина серверів Телеграму досі знаходиться на території Росії, частина серверів попередньо знаходиться в Дубаї. Відповідно, чи контролюють ці сервери, чи мають до них доступ російські спецслужби, чи ні – невідомо”, – зауважив він.
За його словами, листування дійсно зберігаються на зовнішніх серверах. Про це свідчить той факт, що після зміни смартфона та авторизації у Телеграм на новому пристрої відобразяться всі файли, які були надіслані раніше.
“Підтягуються документи та файли, які ви надсилали іншій людині, якщо ви не почистили переписку з нею. Безпосередньо ця інформація зберігається. Використання Телеграму як месенджера не для читання новин, а саме для спілкування як месенджера людьми, які працюють на державу військовослужбовцями становить потенційну небезпеку”, – підкреслив керівник ЦПД.
За його словами, у месенджері забороняється пересилати службові документи та вести листування про службові справи. Він каже, що ще від 2022 року військові припинили використовувати Telegram, перейшовши переважно на Signal та WhatsApp.
“Що стосується використання у службових цілях, наприклад ведення офіційних телеграм-каналів державних органів, то воно не заборонене”, – додав посадовець.
Ще 20 вересня Національний координаційний центр кібербезпеки заборонив Telegram у державних органах. Тепер месенджером не зможуть користуватися військові та держслужбовці. Втім, йдеться про заборону використання лише на службових пристроях.
Водночас користуватися месенджером зможуть службовці, для яких робота у месенджері є частиною обов’язків. Крім того, глава ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що заборона Telegram пов’язана саме із національною безпекою.
Нагадаємо, нещодавно керівник ГУР Кирило Буданов заявив, що вважає месенджер Telegram серйозною загрозою для національної безпеки України. Він підкреслив, що згідно з дослідженнями, Telegram є основним джерелом інформації для суспільства, яке перевищує всі інші медіа. Буданов зазначив, що закриття платформи є складним завданням, але можливим.
Він пропонує вимагати реєстрацію всіх телеграм-каналів, щоб чітко ідентифікувати їх авторів, хай то громадяни РФ чи України. Він також виступив за забезпечення відповідальності за поширену інформацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.