Дуров: Telegram передаватиме дані користувачів правоохоронцям

Відповідний крок платформа зробила після арешту засновника платформи у Парижі

Telegram, Павло Дуров
Дуров розповів, у яких випадках правоохоронці отримуватимуть інформацію про номери телефонів та IP-адреси

Засновник Telegram Павло Дуров повідомив, що IP-адреси та номери телефонів користувачів, які порушують правила платформи, будуть передаватися правоохоронним органам. Бізнесмен запевнив, що це відбуватиметься лише у відповідь на обґрунтовані юридичні запити. Також месенджер оновив свою політику конфіденційності відповідно до міжнародних правових вимог.

Дуров, який не може виїхати з Франції через кримінальну справу, пов'язану з платформою, пояснив, що раніше пошук у Telegram використовували для продажу нелегальних товарів, зокрема наркотиків, особливо в ЄС. Адміністрація месенджера боротиметься з цим явищем. Про це бізнесмен повідомив у своєму телеграм-каналі в понеділок, 23 вересня.

Команда модераторів за допомогою штучного інтелекту видалила весь нелегальний контент, знайдений через пошук. Дуров закликав користувачів повідомляти про незаконний вміст через бот SearchReport, якщо такий буде знайдено.

Також були оновлені "Умови обслуговування" та "Політика конфіденційності", щоб зробити їх однаковими для всіх користувачів по всьому світу. Дуров підкреслив, що у випадках порушення правил платформи, IP-адреси та номери телефонів користувачів можуть бути передані відповідним органам за наявності законних підстав.

"Ми чітко зазначили, що IP-адреси та номери телефонів тих, хто порушує наші правила, можуть бути передані відповідним органам у відповідь на дійсні юридичні запити. Ці заходи повинні відлякати злочинців. Пошук у Telegram призначений для знаходження друзів і відкриття новин, а не для просування незаконних товарів. Ми не дозволимо зловмисникам поставити під загрозу цілісність нашої платформи для майже мільярда користувачів", - написав Дуров.

Telegram різко критикують в Україні

Очільник Головного управління розвідки України Кирило Буданов вважає месенджер Telegram серйозною загрозою для національної безпеки України. Посадовець зазначив, що закриття платформи є складним завданням, але можливим. Водночас він пропонує замість блокування месенджера в Україні деанонімізувати користувачів.

"Telegram – це шкідливо. Я ніколи не боявся цього казати. Це загроза нашій національній безпеці. Я це кажу абсолютно прямо, і ми це навіть документально робили", - заявив Буданов

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України вирішив розробити новий законопроект про Telegram на базі законопроекту Миколи Княжицького. Його подадуть на реєстрацію в парламенті до кінця вересня 2024 року. Таке рішення ухвалили депутати 29 серпня під час засідання комітету. Сам Княжицький стверджує, що тільки на перший погляд, платформа відкрита та наче нікого не обмежує. Водночас кошти в розвиток Telegram інвестували саме російські олігархи, а сервери платформи, ймовірно, розташовані у РФ.

Також ми писали, що Національний координаційний центр кібербезпеки заборонив Telegram у державних органах. Тепер месенджером не зможуть користуватися військові та держслужбовці. Втім, йдеться про заборону використання лише на службових пристроях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube