РНБО заборонило Telegram – поки лише у держслужбовців: НКЦК

В повідомленні Національного координаційного центру кібербезпеки йдеться про заборону використання месенджера Telegram на службових пристроях в державних органах та ЗСУ

Заборона Telegram
Військовим та держслужбовцям заборонили користуватися Telegram Колаж: Інформатор

Національний координаційний центр кібербезпеки заборонив Telegram у державних органах. Тепер месенджером не зможуть користуватися військові та держслужбовці. Втім, йдеться про заборону використання лише на службових пристроях.

Водночас на особистих гаджетах усі вони можуть продовжувати використовувати Telegram. Про це повідомляє пресслужба РНБО.

“Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) прийняв рішення обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.

У засіданні також брали участь представники Сил оборони. За їхніми словами, Telegram активно використовується ворогом для кібератак, розповсюдження фішингу та шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, коригування ракетних ударів тощо.

“З метою мінімізації цих загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств - операторів критичної інфраструктури”, – наголосили вони.

Водночас будуть і винятки. Користуватися месенджером зможуть службовці, для яких робота у месенджері є частиною обов’язків. Крім того, глава ГУР МО Кирило Буданов наголосив, що заборона Telegram пов’язана саме із національною безпекою.

“Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram - це питання не свободи слова, це питання національної безпеки”, – підкреслив він.

Що таке НКЦК

Національний координаційний центр кібербезпеки – це робочий орган Ради національної безпеки і оборони України. Він, зокрема, здійснює аналіз стану кібербезпеки; результатів проведення огляду національної системи кібербезпеки; стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з питань протидії кіберзагрозам; стану виконання вимог законодавства щодо кіберзахисту державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури; даних про кіберінциденти стосовно державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах тощо.

Крім того, Центр виявляє реальні та потенційні загрози для кібербезпеки держави, бере участь в організації тренінгів на цю тему, розробляє відповідну документацію. Його співробітники можуть отримувати від влади статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали для своєї роботи. Також можуть користуватися інформаційними базами даних державних органів, мережами спецзв’язку тощо.

Нагадаємо, нещодавно керівник ГУР Кирило Будано заявив, що вважає месенджер Telegram серйозною загрозою для національної безпеки України. Він підкреслив, що згідно з дослідженнями, Telegram є основним джерелом інформації для суспільства, яке перевищує всі інші медіа. Буданов зазначив, що закриття платформи є складним завданням, але можливим.

Замість того, щоб закривати Телеграм, Буданов пропонує вимагати реєстрацію всіх телеграм-каналів, щоб чітко ідентифікувати їх авторів, будь то громадяни РФ чи України. Він також виступив за забезпечення відповідальності за поширену інформацію. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube