Розшуком військовозобов'язаних чоловіків займається Нацполіція, утім розшукати таку кількість осіб складно через обмежені засоби правоохоронців
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) вже подали у розшук 500 тисяч чоловіків за війну. Розшуком військовозобов'язаних займається не ТЦК, а саме Нацполіція. Утім є проблема: правоохоронці не можуть оперативно розшукати таку кількість ухилянтів через обмежені засоби.
Про те, що ТЦК подало у розшук тисячі військовозобов'язаних, повідомила офіцер Управління комунікацій Командування Сухопутних військ Наталія Кіндратів. За її словами, за війну у розшук потрапили 500 тисяч чоловіків.
"Понад 500 тисяч осіб за час повномасштабного вторгнення були подані у розшук для органів Національної поліції. Розшуком цих громадян ТЦК не займається — ним займається Національна поліція", - повідомила Кіндратів.
Вона також додала, що оперативно розшукати таку кількість ухилянтів неможливо. Причина в тому, що правоохоронці мають лише обмежені засоби для розшуку.
"Для Національної поліції це не є єдиним обов'язком і розшукати таку кількість людей тими засобами обмеженими, які у них є, теж доволі складно", - каже Кіндратів.
У 2025 році українцям й надалі приходитимуть повістки. Документи надходитимуть поштою, їх вручатимуть працівники ТЦК. Залежно від того, яким чином військовозобов'язаному надходила повістка, чи була вона отримана, чи проігнорована, - відрізнятиметься й міра покарання за ігнорування документа. Санкції коливаються від штрафів до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Водночас працівники ТЦК мають повне право роздавати повістки як на залізничних вокзалах, так і у потягах навіть під час їх руху. Усі ці локації є громадськими місяцями, а за законом військкомам дозволено вручати повістки у громадських місцях. При цьому військовозобов'язаний має з'явитися за повісткою у термін, чітко визначений у ній.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.