Штраф ТЦК з 1 січня: чим загрожує ігнорування повістки

Якщо повістка прийшла на пошту, а військовозобов'язаний її проігнорував, - йому у 2025 році загрожуватимуть штрафи від 17 до 25 тисяч, якщо ж особа пройшла ВЛК, а до ТЦК не прибула - їй може загрожувати і кримінальна відповідальність

Якими будуть штрафи ТЦК з 1 січня за неявку по повістці
Якими будуть штрафи ТЦК з 1 січня за неявку по повістці

У 2025 році українцям й надалі приходитимуть повістки. Документи надходитимуть  поштою, їх вручатимуть працівники ТЦК. Залежно від того, яким чином військовозобов'язаному надходила повістка, чи була вона отримана, чи проігнорована, - відрізнятиметься й міра покарання за ігнорування документа. Санкції коливаються від штрафів до адміністративної та кримінальної відповідальності. 

Повістка поштою. Якщо військовозобов'язаному документ прийшов через Укрпошту, а він його проігнорував - йому з 1 січня загрожуватиме штраф, розмір якого коливається від 17 до 25,5 тисяч грн. Розмір штрафу для юридичних осіб більший і становить 34-59 тис. грн. Дізнатися про наявність штрафу за неявку повістці можна як у "Дії", так і в Opendatabot. Штраф може зрости, якщо для його стягнення документи передали у виконавчу службу. 

Бойова повістка. Якщо військовозобов'язаний пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК), але не з'явився до ТЦК за так званою "бойовою" повісткою, покарання буде серйознішим. У такому випадку загрожує кримінальна відповідальність, що передбачає ув'язнення до 5 років в'язниці. Щоправда, суд може взяти до уваги обставини, чому військовозобов'язаний не прийшов до ТЦК, і пом'якшити покарання у вигляді умовного чи випробувального термінів. 

У коментарі УНІАН, юристи наголошують, що якщо ігнорувати штраф - то його можуть списувати як з банківських рахунків, так і шляхом арешту і продажу майна боржника. Цим займається виконавча служба. Розмін "боргу" має сягнути 160 тис. грн. Якщо повістку забрали - приміром з Укрпошти - але до ТЦК не прийшли - теж буде штаф від 17 до 25,5 тис. грн. 

Повістки у потязі і на Вайбер через смс

Повістка через сповіщення Укрпошти смс на Вайбер вважається врученою, підтвердив адвокат адвокатського об'єднання "Актум" Дмитро Кушнаренко для "РБК Україна". Фахівець підкреслив, що відтепер працівники Укрпошти зобов'язані сповіщати українців всіма доступними способами про отримання повістки. Смс-сповіщення у Вайбер — один із них.

Водночас працівники ТЦК мають повне право роздавати повістки як на залізничних вокзалах, так і у потягах навіть під час їх руху. Усі ці локації є громадськими місяцями, а за законом військкомам дозволено вручати повістки у громадських місцях. При цьому військовозобов'язаний має з'явитися за повісткою у термін, чітко визначений у ній. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube