“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Підстави про відстрочку від мобілізації передбачені в ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Варто їх вивчити, щоб захиститись від свавілля
В Україні триває загальна мобілізація. Існують деякі категорії військовозобов'язаних, які мають право отримати відстрочку від призову на законних підставах. За словами адвоката, законні підстави для отримання відтермінування прописані у статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Адвокат Ростислав Кравець у своєму YouTube-каналі розповів, що робити якщо працівники військкомату ігнорують законні підстави для відстрочки від мобілізації. Він нагадав, що вони зазначені в статті 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію".
"Якщо ви готові відстоювати свої права, то ви можете підготувати нотаріально засвідчені документи, які підтверджують право на відстрочку і звернутись до адвокатів. Вони відправлять відповідні запити стосовно отримання дозволу щодо відстрочки від мобілізації. ТЦК нормально до цього відносяться і коли бачать адвокатів, то надають відповідні згоди без проблем. Можуть лише попросити додаткові документи, які слід надати", - пояснив Кравець.
Також адвокат розповів, про ще один спосіб. Якщо є право на відстрочку, але особа не хоче йти до військкомату, то вона може направити всі підтверджуючі документи листом.
"Якщо в ТЦК не приймають документи і письмо відмовляють – не реагуйте. Додайте додаткові документи, поясніть що дії ТЦК неправомірні, але в суд звертатися не варто. Це дуже довгий процес і подання позову до суду жодним чином не зупиняє мобілізацію. Якщо в ТЦК самі склали адміністративний протокол і самі подали на вас до суду не нервуйте. Вам буде набагато легше оскаржити його, ніж звернутися до суду першими", - підсумував Кравець.
В Україні медичні працівники є військовозобов'язаними. Їх мають право мобілізувати. Однак є певні категорії, кого це не стосується:
Раніше ми писали, що потрібно знати про вручення повісток на пляжах. Крім того, в Україні з'явиться електронний сервіс для бронювання від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут