Мобілізація в Україні: що потрібно знати про вручення повісток на пляжах

Читать на русском

Законодавством на сьогодні не визначений порядок, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можна отримати будь-де

Читать на русском
повістки, пляж
На пляжах можуть вручити повістку, колаж "Інформатор"

Законодавством на сьогодні не визначений порядок, де можна чи не можна вручати повістку. Фактично її можна отримати будь-де

В Україні триває загальна мобілізація, термін якої продовжено до 18 серпня. В цей час до лав Збройних Сил України можуть бути призвані чоловіки віком від 18 до 60 років. Проте в законодавстві не зазначені конкретні місця, де можуть видаватися повістки.

Чи можна вручати повістки на пляжах

В Оперативному командуванні "Південь" раніше говорили, що, чоловіки від 18 до 60 років, можуть отримати повістки у будь-якому громадському місці, тобто, на пляжі теж. За словами керівниці пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталі Гуменюк, під час процесу мобілізації представники ТЦК та СП мають право видавати такі документи будь-де.

При цьому вона зауважила, що ці повістки не означають автоматичного відправлення на передову.

Які ж існують повістки

У період воєнного стану в Україні діють три типи повісток, які збережуть свою актуальність й після 1 серпня:

  1. Повістка для уточнення даних: Її видають з метою оновлення інформації про сімейний стан, стан здоров'я, місце роботи та інші персональні дані військовозобов'язаного.

  2. Повістка на проходження військово-лікарської комісії: Ця повістка зобов'язує військовозобов'язаного пройти медичне обстеження. Результати медичного огляду та досліджень будуть занесені до військово-лікарської картки, яка міститиме висновок щодо придатності, непридатності чи обмеженої придатності до військової служби.

  3. Мобілізаційне розпорядження: Цю повістку видають військовозобов'язаному після проходження військово-лікарської комісії, якщо його зараховано як придатного до проходження військової служби.

Хто може вручити повістку

За даними пресслужби Львівського обласного ТЦК та СП, процедура вручення повісток військовозобов'язаним виглядає наступним чином:

Право вручення повістки мають:

  1. Представники органів місцевого самоврядування.
  2. Керівники підприємств, установ, організацій, де працює військовозобов'язаний.
  3. Управителі багатоквартирних будинків.
  4. Посадові особи ТЦК.

Для вручення повістки необхідно спочатку ідентифікувати особу цієї людини. Тому в період воєнного стану особам рекомендується завжди мати при собі документи і, у разі запиту, надавати їх для перевірки уповноваженим особам, наприклад, поліцейським.

Сама повістка повинна бути вручена особисто. Якщо військовозобов'язаний відмовляється прийняти повістку, складається акт про відмову з підписами уповноважених осіб та свідків, і цей акт вручається військовозобов'язаному під підпис.

Вручення повістки не означає, що людину одразу ж відправлять на військові навчання чи на фронт. Передусім, повістку вручають для уточнення облікових даних військовозобов'язаного.

Нагадаємо, раніше адвокат розповів про нову хитрість військкомату. Правозахисник пояснив, як реагувати. Також повідомляли, що в Одесі люди у формі схопили чоловіка та силою "запакували" у машину. Гуменюк заявила, що на відео не їх авто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.