Адвокат пояснив на прикладах зміни щодо надання відстрочки від призову в Україні

Адвокат вважає, що потрібно прийняти якісні зміни щодо відстрочки від призову

Відстрочка від призову
Відстрочка від призову надається за умови відсутності "інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати"

Адвокат Роман Сімутін спробував розшифрувати внесену правку окремих депутатів щодо надання відстрочки від призову. Тепер вона надається за умови відсутності "інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати". У своєму YouTube-каналі він розібрав усе на прикладах.

Вагітна сестра з дитиною

Батько має інвалідність 2 групи. У сім’ї повнолітні та працездатні (більш як 18 років) син та донька. Остання – вагітна, має дитину, живе в іншій області, а дохід її сім’ї дозволяє лише забезпечувати потреби харчування.

"Кого мобілізують? Звичайно, її брата, бо відповідно до закону його сестра працездатна та може і зобов’язана утримувати своїх батьків, бо закон сліпий, він не враховує обставин. Виникає питання: якщо трактування закону буде довільним – хто та як враховуватиме ці обставини? ТЦК, як одеський військком чи по совісті?" - обурився Сімутін.

Брат і сестра-студентка

Мати з інвалідністю 2 групи. В сім’ї повнолітні та працездатні: син, який працює та донька, що навчається на денній формі.

"Вгадайте, кого мобілізують? Чому? Бо закон сліпий: його сестра працездатна та може і зобов’язана за законом утримувати своїх батьків. Але ж вона не має можливості заробляти. Тобто повинна кинути навчання та йти працювати, бо закон зобов’язує, а воєнком наказує", - каже Сімутін.

Батько, мати та два брати

Батько з інвалідністю 2 групи. У сім’ї повнолітні, працездатні сини та мати.

"Кого мобілізують? Обох! Бо закон сліпий: ваша мати працездатна та може і зобов’язана утримувати свого чоловіка. І, в разі чого, навіть підіймати його, хоч би й він удвічі важчий", - заявляє Сімутін.

Закордонний фактор

Мати з інвалідністю 2 групи. У сім’ї повнолітні та працездатні – син та донька, яка перебуває за кордоном.

"Здогадайтеся, кого мобілізують? Закон каже, що працездатні особи – це особи віком від 16 років, що проживають на території України. Так, донька перебуває за кордоном, але хто буде вирішувати чи давати відстрочку сину-брату, чи ні? Військком", - переконаний адвокат.

 

Як оформити відстрочку від мобілізації в Україні

Для цього варто переглянути ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", чи є у вас підстави, за якими ви не підлягаєте мобілізації. Наприклад, у зв'язку з інвалідністю дружини чи батьків 1 або 2 групи. Також слід заздалегідь підготувати оригінали документів із копіями.

Складіть заяву про надання відстрочки, посилаючись на зазначені документи. Якщо ви маєте певні хвороби та проходили лікування, обов'язково приготуйте виписки з історії хвороби та заяву з вимогою долучити їх до особистої справи під час проходження ВЛК. У територіальному центрі комплектування необхідно зареєструвати заяву на надання відстрочки. Не просто віддати, а обов'язково зареєструвати, щоб на заяві поставили відмітку про її отримання.

Військовозобов'язаний на етапі оновлення облікових даних вже не зможе підтвердити, що він мав обставини для відстрочки й в такому разі доведеться йти до суду. Доказом того, що людина повідомляла про наявність підстав для відстрочки є саме ця позначка на заяві. Без неї шансів виграти справу нема. Ніколи не передавайте оригінали документів представнику ТЦК.

Раніше ми писали, що в Раді пропонують створити "реєстр ухилянтів" від армії. Крім того, ми розповідали, як чоловіка, який воює під Бахмутом, військкомат звинуватив в ухилянні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube