Та Угорщина вже набридла! Сім країн Євросоюзу хочуть змінити підхід в ухваленні рішень

Міністри заявили, що не виступають за зміни договорів і не передбачають розтягнутих дебатів. Вони пропонують прагматичний підхід, зосереджений лише на питаннях зовнішньої та безпекової політики

Прапор ЄС
Міністри країн-членів ЄС пропонують змінити принципи прийняття рішень

Переважна більшість рішень у зовнішній та безпековій політиці ЄС вимагає одностайності, що в деяких випадках уповільнює здатність діяти. Саме тому сім міністрів закордонних справ Європейського Союзу пропонують змінити принципи ухвалення рішень, а саме - відмовитися від принципу одностайності.

Про це пише Politico з посиланням на очільників МЗС Німеччини, Бельгії, Люксембурга, Нідерландів, Румунії, Словенії та Іспанії. Вони закликають підсилити сприяння діяльності ЄС у сфері зовнішньої політики та безпекової політики.

За словами міністрів, переважна більшість рішень у зовнішній політиці ЄС, яка потребує одностайності, часто сповільнює здатність діяти. Наприклад, вони наголошують на тому, що попри, а не завдяки одностайності, зуміли узгодити десять пакетів санкцій проти росії у відповідь на її агресію.

"Ми хочемо відійти від старих розмежувальних ліній між тими, хто виступає за прийняття рішень більшістю, і тими, хто проти цього. Ми не виступаємо за зміни договорів і не передбачаємо розтягнутих академічних дебатів. Наразі ми пропонуємо прагматичний підхід, який зосереджується лише на питаннях зовнішньої політики та політики безпеки ЄС і використовує положення, уже вбудовані в Договір про заснування Європейського Союзу у більш гнучкий спосіб, який може працювати для всіх", - приводить видання заяву міністрів.

Одним із пропонованих змін є використання принципу "конструктивного утримання". Замість блокування рішень, одна країна могла б не підтримати рішення, але не заперечувати проти нього. Це дозволило б іншим країнам якось сприяти розв'язанню питань. Міністри посилаються на приклад успішного застосування цього принципу при ухваленні рішення щодо тренувальної місії ЄС для українських військових.

Як Угорщина блокувала рішення ЄС

У квітні 2023 група депутатів Європарламенту закликала Єврокомісію відреагувати на ситуацію з поведінкою Угорщини - країна постійно блокує рішення ЄС.

Так, у травні країна-член ЄС заблокувала виділення восьмого траншу коштів з Європейського фонду миру на закупівлю озброєння, призначеного для України. Сума траншу становила пів мільярда євро і мала бути виділена 22 травня.

Після цього міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто сказав, що Будапешт блокуватиме всі подальші транші, які ЄС планує далі виділяти Україні. Також і санкції проти рф Угорщина підтримувати не буде.

Нагадаємо, як писав Інформатор Греція також доєдналась до Угорщини і її рішень блокувати черговий пакет санкцій Євросоюзу проти рф. Дві країни маніпулюють тим, що обмеження заподіють шкоду їх економіці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube