У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Загроза з боку росії та військова допомога Україні сильно вплинули на збільшення військових витрат
Світові витрати на військові потреби у 2022 році стали рекордними, досягнувши 2,24 трильйона доларів. В першій трійці по військовим витратам - США, Китай та російська федерація.
Про це повідомляється у звіті Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI). Одним із основних чинників збільшення видатків стало російське вторгнення в Україну, сказано в доповіді. Військові витрати України сягнули 44 млрд доларів, збільшившись за рік на 640%. Це найрізкіше зростання, коли-небудь зафіксоване SIPRI.
Росія посіла третє місце у світі, після США та Китаю, з витрат на військові потреби. Вони зросли на 9,2% і становили 86,4 млрд доларів. Причому цифра виявилася на 34% вищою, ніж було передбачено російським бюджетом, зазначають автори звіту. Це еквівалентно 4,1% валового внутрішнього продукту (ВВП) росії у 2022 році порівняно з 3,7% ВВП у 2021 році року.
Наголошується, що наприкінці 2021 року рф закладала до бюджету військові витрати на 2022 рік набагато менше, ніж витратила фактично. Це говорить про те, що війна проти України обійшлася набагато дорожче, ніж розраховували в росії.
Країни НАТО разом витратили 1,2 трильйона доларів за рік – на 0,9% більше, ніж у 2021 році. Військові витрати США становили 877 млрд доларів, або 39% від усіх світових витрат на військові потреби. При цьому 19,9 млрд доларів було виділено Україні як військова допомога.
Загроза з боку росії та військова допомога Україні "значно вплинули" на збільшення військових витрат у Європі. Витрати на військові потреби країн Центральної та Західної Європи досягли 345 млрд доларів, що реально стало найвищим показником після закінчення холодної війни.
Найбільш стрімке зростання військових витрат зафіксовано у Фінляндії (+36%), Литві (+27%), Швеції (+12%) та Польщі (+11%). Більше решти країн Європи витратила Великобританія – 68,5 млрд доларів, з яких приблизно 2,5 млрд склала військова допомога Україні. Військові витрати Китаю збільшуються вже 28 років поспіль. У 2022 році країна витратила 292 млрд доларів, ставши другою у світі за рівнем таких витрат.
Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, що з початку повномасштабного вторгнення в Україну окупанти використали для бомбардування України близько 4 750 ракет різної дальності, на які витратили 16 млрд доларів. Через дефіцит "Калібрів" і Х-555/Х-101 рф змушена використовувати дорогі Х-47 "Кинджали" та неточні Х-22. Але розслаблятися не варто – у росії виробляються нові ракети, ще є запаси і гроші там не рахують.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.