Мільярдні витрати на ракети не зупинять росію: «ми за ціной не постоїм»

Читать на русском

У росії все ще достатньо ракет і вони несуть значну загрозу

Читать на русском
Мільярдні витрати на ракети не зупинять росію: «ми за ціной не постоїм»
Росіія не жалкує грошей на ракети

У росії все ще достатньо ракет і вони несуть значну загрозу

З початку війни окупанти використали для бомбардування України близько 4 750 ракет різної дальності. На це витратили 16 мільярдів доларів. Через дефіцит "Калібрів" і Х-555/Х-101 росія змушена використовувати дорогі Х-47 "Кинджали" та неточні Х-22. Про це йдеться в оцінці Forbes Україна. Але розслаблятися не варто – у росії виробляються нові ракети, ще є запаси і гроші там не рахують.

Фінансові втрати для росії не мають значення - експерти

Forbes в своїх оцінках зауважує, що обстріли України стали однією з найдорожчих ракетних кампаній в сучасній історії. Але мільярдні витрати не зупинять росію. В цьому переконані як військові, так і експерти, які відслідковують ситуацію з ракетними обстрілами України. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважує, що справа не в грошах, а в можливості виготовлення ракет.

"На жаль, ракети не закінчуються, але дефіцит певних типів ракет, звісно ж, є. І тут не в грошах навіть річ, а в тому, чи зможе Росія виробляти надалі у великих кількостях. Ми розуміємо, що оголошені санкції, і санкції повинні діяти бездоганно. На ті ракети, як Х-101, "Кинджал", "Калібр", "Іскандер", які вони можуть виробляти і, ймовірно, виробляють, їм не грошей шкода. Їм потрібен час, щоб їх виготовити, і достатня кількість запчастин", – сказав Ігнат.

Сподівання на те, що колись у рф закінчаться ракети, хибні - вважає авіаексперт Валерій Романенко.

"Це станеться тоді, коли Україна зробить власні ракети "Грім", власні "Шахеди" і будемо розстрілювати їхні підприємства, які виробляють ці ракети. Вони знаходяться у промисловому районі на північний захід від Москви, де розташовані основні оборонні підприємства, які, якщо не виробляють повний цикл, то хоча б комплектуючі до цих ракет – радіоелектроніку, гіроскопи, систему управління", - впевнений Романенко.

Експерт також додав, що ракет С-300 в росії величезний запас.

"За даними ГУР, його оцінюють у приблизно шість тисяч. Тобто їм цього вистачить до останнього дня війни", - сказав Романенко.

Військовий експерт Олег Жданов зазначив, що росія не зупиниться ні перед чим заради перемоги.

"Вони введуть продовольчі картки для населення, але всі кошти йтимуть для фронту і перемоги. Лозунг Другої світової будуть застосовувати в сьогоднішніх обставинах. Тому не варто рахувати їхні фінансові втрати", - сказав Жданов.

Инфографика Forbes
Ракет майже не залишилося – інфографіка Forbes

 

Ракети «Кінжал»: загроза не кількістю, а руйнівною силою

Навряд інформацію Forbes про те, що зараз росія здатна виготовляти лише близько 50 далекобійних ракет на місяць, можна віднести до умовно позитивної.

Тому що, це балістичні ракети, які українська ППО поки збивати не може. В один з останніх березневих обстрілів росія випустила по Україні 81 ракету. Крім того, росія вперше за рік від початку повномасштабного вторгнення вдалася до безпрецедентної дії – запуску одразу шістьох дефіцитних ракет Х-47М "Кинджал".

"Збито всього 34 ракети. І багато наших партнерів запитують – чому? От раніше був більший відсоток співвідношення збитих і запущених. Але тут дуже просте пояснення. Це 48 крилатих ракет, і з них збито 34. Це добре чи погано? Звісно ж, це чудовий показник за такого масованого обстрілу. Решта типів ракет, які противник запускає по Україні, – це і "Кинджал", і Х-22, і С-300 – їх збивати, на жаль, ми не можемо. Це балістичні ракети, і для цього потрібні спеціальні засоби ППО і ПРО", – розповів речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За словами Валерія Романенка, у росіян немає інших засобів для того, щоб точно вдарити по електростанціях чи по трансформаторах, тому вони і використовують "Кинджали" як більш надійний у їхньому розумінні засіб ураження.

"Калібри" ми як збивали успішно, так і збиваємо, бо це легше, аніж збити останні моделі Х-101, які у РФ обладнали системами радіопротидії проти наших радарних систем. А от "Кинджали" дають впевненість – для їхнього спрямування ракети вказуються координати, і ми не здатні їм протидіяти. Росія також використовувала Х-22, але їхня дальність, а головне точність, на відміну від "Кинджалів", не дозволяє уражати обʼєкти", - сказав експерт.

Росія збільшуватиме проміжки між ракетними обстрілами, але стрілятиме до останнього дня війни, додав Романенко.

За оцінками Forbes, рф, ймовірно, обмежить використання ракет влітку, щоб створити запас на наступну зиму. Або взагалі відмовитися від ідеї вражати українську енергетичну інфраструктуру та змінить тактику ракетних обстрілів, обравши нові пріоритети.


Що відомо про ракету "Кинджал"?

"Кинджал" (або 9-а-7660 «Кинджал», а в інших джерелах Х-47м2 "Кинджал") – це російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс, гіперзвукові ракети якого здатні вражати як стаціонарні об’єкти, так і надводні цілі: авіаносці, крейсери, есмінці та фрегати. За деякими даними, він є авіаційним варіантом ракетного комплексу «Іскандер».

  • Тактико-технічні характеристики РК «Кинджал» наступні:
  •  Носій (пускова установка):
  •  Міг-31К – 1 ракета;
  • Ту – 22М3 – 4 ракети;
  • Ту-160 – передбачається по 4 на кожному з двох барабанів (можливо зменшена версія для Су-57);
  • Су-57 – в перспективі.

Ракета: 9-C-7760 – аэробалістична. Максимальна дальність ураження комплексу:

  • Міг-31К – 2 000 км;
  • Ту-22М3 – понад 3 000 км.
  • Максимальна швидкість: до 14 688 км/год або 4 080 м/с.
  • Висота польоту в момент досягнення гіперзвукової швидкості: 20 км.
  • КВО: 1 м.
  • Тип бойової частини: у звичайному спорядженні або ядерна.
  • Маса бойової частини: 500 кг.
  • Як стверджують російські військові, ракета здатна долати всі наявні та потенційні системи протиповітряної та протиракетної оборони.

Раніше ми писали, що згідно оцінкам Forbes станом на 3 січня у рф залишалося тільки 59 ракет "Калібр". Щомісяця рф виготовляла близько 15 ракет "Калібр". Приблизно стільки ж Москва зараз використовує для ударів по Україні (44 ракети за період з 3 січня по 30 березня). За 13 місяців війни також колосально (на понад 90%) зменшився запас російських ракет Х555/101. Проте в росії все ще залишаються тисячі ракет малої дальності типу С-300, які бʼють на відстань до 200 км та руйнують прифронтові міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.