Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes

Читать на русском

Найдорожче російському бюджету обійшлося забезпечення війська

Читать на русском
Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes
Російські війська втратили техніки на майже 25 млрд доларів

Найдорожче російському бюджету обійшлося забезпечення війська

Росія за рік витратила на війну з Україною майже 115 млрд доларів. Тільки російської техніки ЗСУ знищили майже на 25 млрд доларів, в тому числі й всі танки, які рф підготувала перед вторгненням. Видання Forbes Ukraine порахувало на що саме пішли ці кошти.

За оцінками Forbes, рф витратила на війну 114,4 млрд доларів за рік (майже 10 млрд доларів на місяць). Це – третина всіх доходів російського бюджету за 2021 рік. Ця сума включає лише безпосередні витрати на війну та не враховує економічні й непрямі втрати, які рф зазнала через санкції.

Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes 1

Найдорожче федеральному бюджету обійшлося забезпечення війська – близько 36 млрд доларів за рік війни. Зарплата військових – 24,7 млрд доларів. А сума компенсацій, які уряд рф має сплатити загиблим і пораненим, навіть перевищує суму зарплат – 29,1 млрд доларів.

Родинам кожного вбитого російського військового (148 130 станом на 26.02.23) мають виплатити компенсацію по 7,4 млн руб (приблизно $110 000). Тобто загальна сума компенсацій за вбитих росіян на перший рік війни перевищує 1 трлн руб.

Поранений отримає від рф 3 млн руб компенсації. Але кількість важкопоранених зазвичай вдвічі більша, ніж вбитих, тобто витрати на це не набагато менші.

Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes 2

Втрати солдатів

За останні тижні росія втратила рекордну кількість живої сили. Так, за період з 24 січня по 24 лютого цього року за даними Генштабу ЗСУ в Україні ліквідували 23 680 росіян. Це навіть більше, ніж у перший місяць війни та вчетверо більше, ніж середні втрати рф влітку минулого року. До такого результату призвели збільшення чисельності війська за рахунок погано підготовлених мобілізованих і колишніх в’язнів і амбітні плани наступу практично по всій лінії фронту.

Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes 3

Танки

Росія довго інвестувала у свої танкові армії, намагаючись створити силу, якої боялася б вся Європа. За рік майже всі ці армії назавжди залишаться гнити в Україні. Восени минулого року стало відомо, що рф у війні втратила свою Першу танкову армію – найбільше танкове військове формування Європи.

Загалом ЗСУ за 12 місяців війни знищили 3 380 танків. Це більше, ніж мала рф на початку вторгнення (3330 танків за даними The Military Balance). Втрати були настільки великі, що росіянам довелося відкривати свої склади тривалого зберігання.

За даними Українського мілітарного центру, який провів OSINT-розвідку баз зберігання російських танків, у серпні на них знаходилися ще близько 2000 боєздатних танків старих моделей. Проте інформація про «десятки тисяч радянських танків на складах» виявилася міфом. У пошуках придатної техніки росії навіть довелося розконсервувати старі Т-62. За даними Oryx, візуально підтверджено принаймні 62 знищених танки Т-62.

«Якщо проаналізувати відкриті джерела, росія за рік війни змогла розконсервувати та виробити 1000-1800 танків. Це все ще багато, але у 2-3 рази менше, ніж Москва мала торік. До того ж усі найкращі одиниці уже поставлені на фронт. Forbes оцінив вартість знищеної та захопленої російської техніки майже в 25 млрд доларів», – йдеться в повідомленні Forbes.

Втрати іншої техніки

Втрати російської бронетехніки та артилерії не настільки катастрофічні. Загалом росія втратила 40-70% своєї сухопутної військової техніки. Але особливо цінними трофеями для ЗСУ стала артилерія, яка приносила найбільші втрати українським військовим у перші пів року війни.

За 12 місяців ЗСУ змогли знищити (станом на 26 лютого) 475 РСЗВ із 1100 одиниць і 2380 артилерійських установок з 3080. Росіяни мобілізували кілька сотень артсистем із запасів, але систематичне знищення ЗСУ дало змогу зрівняти ситуацію на полі бою.

Найбільш вартісними для росіян є втрати авіації. Попри те, що у війні в Україні авіація не відіграє настільки важливої ролі, як в інших сучасних війнах, відновлення авіапарку – найскладніший і вартісний процес. Загальна вартість знищених російських літаків — близько 6,5 млрд доларів. Ще приблизно 3 млрд доларів коштували росії знищені вертольоти. Сукупно втрати авіації перевищують навіть вартість втраченої бронетехніки.

Скільки мільярдів доларів витратила росія на війну з Україною за рік - розрахунки Forbes 4

Ракети

За даними Міністерства оборони України, на початку вторгнення росія мала 2 727 далекобійних крилатих і балістичних ракет і понад 8500 ракет малого радіуса (до 200 км). Загалом по Україні ворог запустив понад 4000 ракет. Проте в останні місяці темп обстрілів значно знизився – з 250-300 до 110-180 ракет на місяць. А значить, цей ресурс також поступово вичерпується.

За перші 9 місяців війни рф виготовляла в середньому близько 80 ракет на місяць. Ця кількість поступово зменшується через технологічну деградацію російського виробництва. Глава ГУР Кирило Буданов впевнений, що максимум росії зараз – 40 ракет на місяць. Цього не достатньо, щоб підтримувати поточний темп обстрілів. Проте у росіян все ще є запас – 1100-1300 далекобійних ракет.

«Найбільше руйнувань і жертв ракетними обстрілами росія нанесла Харкову, виходить із даних проєкту Bellingcat. Міста, які знаходяться на відстані до 100-200 км, ймовірно, продовжуватимуть потерпати від ракетних обстрілів аж до кінця війни. Адже ракет малої дальності у росіян все ще дуже багато», – пише Forbes.

Нагадаємо, розвідка Британії вважає, що у росії знову закінчилися іранські дрони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.