У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Павук з'явився у Національному природному парку "Тузлівські лимани" в Одеській області
На Одещині, у Національному природному парку "Тузлівські лимани", науковці вперше помітили рідкісного павука "Чорна товстоголовка" (Eresus moravicus). Він гарний, але отруйний.
Адміністрація парку повідомила, що укус цього павука дуже небезпечний, але не смертельний. Його отрута викликає сильний біль і оніміння біля місця укусу, який триває протягом 3-6 днів.
"Вид новий для нашої місцевості, але вже досить активний. Місцеві пабліки інформують, що його вже чимало в Ізмаїльському районі Одеської області", – йдеться у повідомленні.
Фахівці відмітили, що "Чорну товстоголовку" раніше вже виявляли в Україні. Але в цьому регіоні її помітили вперше. Також у нашій країні мешкає різновид цього павука – Eresus кollari. Їх фенологічні відмінності полягають у активності. E. kollari активні восени, E. moravicus – весною та на початку літа.
"Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози", – застерегла адміністрація парку.
Павуки "Чорна товстоголовка" мають яскраво-червоне черевце з чотирма чорними цятками та чорну голову. Таке яскраве вбрання є тільки у самців, самки виглядають менш ефектно. Вони здебільшого чорні. Часто їх помилково приймають за отруйну "Чорну вдову" (Latrodectus mactans).
Розмір самців сягає 8-11 мм, а самок – 9-16 мм. Живуть вони у норах, які вистеляють павутиною. Основу раціону складають жуки та багатоніжки. "Чорна товстоголовка" поширені переважно у Центральній та Південній Європі. Вони також зустрічаються в Центральній Азії та північно-західних регіонах Африки. Існує 7 підвидів цих павуків. Номінативний найчастіше спостерігається на Балканському півострові.
Раніше Інформатор писав, чому комарі одних українців атакують щосили, а на інших взагалі не звертають уваги. Ще писали, що у Галицькому нацпарку встановили “будиночки для комах”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.