Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
"Інформатор" поговорив з російським солдатом, який нещодавно потрапив у полон до ЗСУ – Новини України
Російські окупанти формують свої загони "смертників" – штурмову піхоту – з тих солдатів, за якими є якісь порушення; фактично, це робиться у якості кари. При цьому якщо мова йде про звичайних солдатів, а не навербованих з колоній, то наявність судимості ролі не грає. Окрім цього, штурмовиків майже не готують, навіть тих, хто до цього служив у інших родах військ.
Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі "Інформатора" – "Пішов вбивати українців, щоб закрити судимість. Результат - полон". 27-річний контрактник російської армії Ілля Пономаренко, артилерист, контракт підписав у 2022 році, але за пияцтво був переведений до штурмової піхоти.
"Я раніше в артилерії був. У зв'язку з алкоголем, що я випивав... І оскільки це вважається порушенням, що не можна випивати, то й відправили до штурмової піхоти. Потім після буквально пару днів занять якихось, можна так назвати, і все, і відправили в "Шторм". Я опинився тут... Відправили штурмувати. І ми зайняли позицію у бліндажі. Нас штурмували, взяли у полон. Підтримки не було", – розповів він про свою недовгу кар'єру штурмовика.
За його словами, наявність судимості у випадку контрактників не грає будь-якої ролі у переводі до штурмовиків. Наприклад, у Пономаренка теж була судимість, але давня, ще з часів юнацтва. Але якщо солдати – навербовані у колоніях, то поводження з ними зовсім інше. Їх можуть перевести у штурмовики не у якості покарання, а просто через те, що вони зеки.
Сам росіянин висловив сподівання, що на фронт більше не повернеться – вже навоювався. За його словами, контракт він підписав, щоб з нього зняли судимість, але ціною свого життя не дуже хочеться. За його словами, серед російських солдатів нібито багато тих, кому війна вже остогидла, але є й гарячі прибічники війни в України.
"Не знаю, чесно, але я сподіваюсь, звичайно, побачити [сім'ю]. Мені дуже додому хочеться. Звичайно, мені не хотілося б на фронт, назад додому, хотілося б до сім'ї. Для мене в моїй моралі війну закінчено. Давно вже хочеться мирного стосунку з обох боків... Зрозуміло, всім хочеться додому. Звісно, важко кожному", – додав він.
Нагадаємо, 31 травня відбувся вже 52-й обмін військовополоненими. Україні вдалось визволити 75 своїх громадян. Зокрема, додому повернулися військовослужбовиця "Азову" Наталія Мануїлова та поліціянтка Марʼяна Чечелюк. Вони перебували у полоні понад 2 роки. Водночас росіяни тримають там ще близько 1,5 тисячі захисників Маріуполя.
Тим часом російський опозиційний проєкт Gulagu.net отримав доступ до даних про українських полонених у вʼязницях РФ. Зокрема, правозахисники побачили нові факти системних знущань на українцями. За рівнем жорстокості ставлення до полонених російські тюрми можна порівняти "з гестапо та Третім рейхом", розповів засновник організації Володимир Осєчкін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.