Вакантні посади суддів та держслужбовців, на які роками не можуть набрати людей, припинять своє існування
Кабінет міністрів України вирішив суттєво скоротити кількість посад у судах та деяких державних установах. Йдеться не про масове звільнення суддів та чиновників, а про боротьбу із "мертвими душами". Вакансії, які фінансуються з держбюджету, але працівників на них підібрати не можуть роками, закриють. Розподіляти між собою ставку з посади, на якій фактично ніхто не працює, працівники більше не зможуть - навіть якщо йдеться про додаткове навантаження.
Про це стало відомо із засідання робочої групи з питань фінансування судової влади. Директор Департаменту видатків бюджету органів влади Міністерства фінансів Людмила Рожкова пояснила, чому уряд прийняв таке рішення.
"Якщо кілька років конкретні вакантні посади в судах не заповнюються, то вони й не потрібні. Це рішення уряду. Є доручення провести скорочення в державних органах виконавчої влади, але судовій владі теж буде необхідно переглянути штати", - сказала вона.
За словами Рожкової, проєкт Державного бюджету України на 2024 рік передбачив фінансове забезпечення лише на фактичну чисельність працівників державних установ та працівників апаратів судів.
"Це правильно, адже фінансувати потрібно лише фактично працюючих людей", - наголосила посадовиця Міністерства фінансів.
У Кабміні передбачають, що з наявних вакантних посад упродовж 2024 року можуть заповнити максимум 10%. Конкретних даних по вакансіях на держслужбі та в судах Людмила Рожкова не навела. Вона лише зазначила, що їх чимало.
Наприкінці вересня з Білого дому до Банкової надійшов лист з переліком реформ для України та термінами їх виконання. Зокрема, вони стосуються Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади і таких організацій як САП, НАБУ, НАЗК. Рішення уряду є частиною реформування судової системи.
В адміністрації Джо Байдена запевнили, що перелік пріоритетних реформ, який Сполучені Штати Америки передали Україні не є ультиматумом Києву для отримання подальшої військової допомоги. Але водночас зауважують, що ці пропозиції варто виконати для користі самій же Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.