В Офісі Президента та Білому домі відреагували на публікацію переліку реформ, які в США вважають пріоритетними для України
Перелік пріоритетних реформ, який Сполучені Штати Америки передали Україні, не є умовою для отримання Києвом військової допомоги. Про це заявили в Білому домі. В Офісі президента, своєю чергою, зауважили, що це була пропозиція, а не ультиматум з боку Вашингтону.
Як повідомили у Білому домі у відповідь на запит телерадіоорганізації "Голос Америки", запропоновані реформи не є обов'язковою умовою для України. Вони, за твердженням Вашингтону, були надані для обговорення.
"Проєкт списку пріоритетних реформ, які Сполучені Штати надали для обговорення та відгуків на нещодавній зустрічі не є умовою для майбутньої військової допомоги", - коментують у Вашингтоні.
В Офісі президента України також прокоментували лист з переліком реформ від США. За словами радника керівника Офісу Президента України Михайла Подоляка, вони лунають через те, що війна потребує певних реформ щодо та інвестиційної привабливості. Про відношення до пропозицій від США він розповів в ефірі національного телемарафону.
"По-перше, ми прагматично та раціонально ставимось до будь-яких пропозицій від партнерів. Це саме пропозиція, а не ультиматум", - каже Подоляк.
За його словами, такі пропозиції лунають, бо війна потребує певних реформ щодо оборонної промисловості, щодо інвестиційної привабливості, щодо справедливості як такої.
"Наші партнери говорять так: дивіться, якщо росія спроможна частку своїх ресурсів інвестувати в продовження війни і навіть, якщо росія програє, потрібно, щоб Україна виглядала інакше, то ми повинні розуміти свої стратегічні пріоритети. Тобто і ми, і партнери маємо розуміти, куди інвестувати гроші", - додає Подоляк.
Також він наголосив, що більшість цих пунктів є реалістичними. Подоляк пояснив, що президент Володимир Зеленський наполягає на тому, що Україні треба завершити реформу правосуддя як концепції. Радник окремо пояснив щодо термінів і сказав, що безумовно це реалістичні речі за умови однієї речі, яку ми маємо не забувати - темп, інтенсивність та масштабність війни.
Вчора, 25 вересня, ЗМІ повідомили, що з Білого дому розіслали листа з переліком реформ для України та термінами їх виконання. За твердженням журналістів, втілення цих реформ необхідно для продовження отримання допомоги від Сполучених Штатів. Вимоги стосувалися функціонування Наглядових рад Державних підприємств, антикорупційних органів (САП, НАБУ, НАЗК), Вищої ради правосуддя, загалом судової гілки влади. Також пріоритетними протягом року вказані зміни в роботі Міністерства оборони України і усіх силових відомств. Відповідні кроки "пропонують" зробити Україні негайно, на протязі трьох, шести, дванадцяти та вісімнадцяти місяців. Зміни пропонується здійснити у сферах Наглядових рад Державних підприємств.
У своєму матеріалі Інформатор розібрався, що означають ці вимоги та що станеться, якщо вони не будуть виконані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.