Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Колишній намісник Лаври поскаржився на поганий стан здоров'я - Новини України
Судове засідання за участі колишнього намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла Лебедя перенесено. Тепер воно продовжиться вже в понеділок, 3 квітня. Причиною став стан здоров'я митрополита.
Відомо, що слухання суду відбулося 1 квітня, передає Українська правда. Сам митрополит Павло був присутнім. Лебідь та його захисники просили надати диск із записами розмов для ознайомлення та викликати на допит до суду потерпілих Клоса та Романчука.
Водночас митрополиту суд відмовив. Тобто записи розмов за цією справою йому не нададуть. Потім сам митрополит заявив, що йому стало погано. Через його стан здоров'я судове засідання перенесли на понеділок, 3 квітня. Однак пізніше з'явилися нові подробиці.
Оновлено (18:05). В офіційному телеграм-каналі УПЦ повідомили про те, шо суд ухвалив питання про "примусовий привід" митрополита Павла Лебедя до суду. Очікується, що засідання продовжиться 1 квітня о 18:30.
Раніше стало відомо, що колишній намісник Києво-Печерської Лаври отримав підозру від Служби безпеки України за двома статтями: розпалювання міжрелігійної ворожнечі та виправдання збройної агресії рф. Сам Павло Лебедь зазначив, що його також підозрюють в співпраці з росіянами.
Також 1 квітня СБУ оприлюднила записи розмов Павла Лебедя. Він під час тих розмов виправдовував російську агресію. Крім того, колишній намісник Лаври "прославляв окупацію Херсона".
Пізніше митрополит УПЦ МП прокоментував ці свої записи. Він заявив, що "може, й сказав щось жартома". При цьому він додав, що він не займає жоден бік, а "свій розум".
Ще 30 березня у зв'язку з розірванням договору про оренду представники УПЦ московського патріархату повинні були виїхати з території Києво-Печерської Лаври. Проте замість цього вони й досі проводять там служіння і не пускають на територію представників Міністерства культури, які займаються переданням об'єкта державі.
При цьому УПЦ МП також подавали позов до суду з метою оскаржити рішення про розірвання договору про оренду, щоб вони могли й далі лишатися в Лаврі. Проте суд не став задовольняти позов.
Нагадаємо, 31 березня сотні прихильників московського патріархату збиралися під стінами Києво-Печерської Лаври.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.