Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Виїзд священників затягнувся
На українську православну церкву московського патріархату подали до суду. Це зробили після того, як комісія, що мала обстежити майно Києво-Печерської лаври не змогла потрапити в середину будівель, розташованих на території державного заповідника. Роботі спеціалістів, вже кілька днів поспіль перешкоджають представники УПЦ МП.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Ситуацію планують вирішити у законний спосіб. Тож заповідник звернувся до Господарського столичного суду, щоб «усунути численні перешкоди, які чинить УПЦ МП на шляху передачі майна Лаври законному власнику».
«Відповідно до ст. 381 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном. Вирішуватимемо ситуацію законним способом», – написав Ткаченко в Telegram.
29 березня представники УПЦ МП мали залишити територію Києво-Печерської Лаври – заповідник розірвав договір оренди через порушення його умов. Однак місцеві священники йти відмовилися й у п'ятницю, 31 березня навіть анонсували про штурм святині, якого до слів, так і не було. Проте штовханина під стінами лаври все ж була. Об 11:38 під Лавру прийшли співробітники поліції, віряни перешкоджають роботі журналістів, штовхають їх. Між активістами та вірянами почалася штовханина. Журналістів облили водою, а активісти пообіцяли ходити під Лавру доти, доки ченців УПЦ МП не виселять.
Як повідомляв Інформатор, поведінка духовенства і пастви біля храму була не зовсім християнською. Вони не пішли смиренно з Лаври, а вигнали погрозами працівників Мінкульту та погрожували журналістам побиттям. Одна з представниць ЗМІ таки потрапила під гарячу руку одного із священників. Він штовхнув жінку у плече зірвав з петлиці мікрофон та пошкодив камеру оператору.
Цього ж дня Міністерство культури та інформаційної політики вдруге написало заяву до поліції на Московський патріархат. Зазначимо, перша була написана у четвер, 30 березня з тієї ж самої причини — перешкоджання роботі комісії.
Нагадаємо, Данілов пояснив священникам УПЦ МП, чому їх виселяють з Лаври.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.