Московський патріархат повинен виїхати з Києво-Печерської Лаври - рішення суду

Читать на русском

Суд відмовив у задовільненні позову УПЦ МП - Новини України

Читать на русском
Києво-Печерська Лавра
Суд відмовив у позові УПЦ МП

Суд відмовив у задовільненні позову УПЦ МП - Новини України

Священники УПЦ МП, які повинні були виїхати з Києво-Печерської Лаври, продовжують проводити там богослужіння та не допускають на територію комісію Міністерства культури. УПЦ МП також подавало до суду, щоб визнати недійсним одностороннє розірвання договору про безоплатну оренду. Тепер стало відомо, що суд у задовільненні позову відмовив.

Відповідне рішення Господарського суду Києва вже опублікували в системі Опендатабот. Цікаво, що раніше колишній Намісник Лаври митрополит Павло (Лебідь) казав, що УПЦ МП не буде виїжджати з території Лаври до рішення суду. Тепер рішення є, однак і речі ніхто не збирає.

Як пізніше в коментарі для "Суспільного" адвокат Києво-Печерської лаври протоієрей Микита Чекман заявив, що рішення суду в УПЦ МП будуть оскаржувати. Це значить, що історія ще незавершена. 

Водночас міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що Кабінет Міністрів України скасував розпорядження 10-річної давнини про безоплатне користування Українською православною церквою Московського патріархату храмами Києво-Печерської Лаври.

"У відповідності до низки законних рішень управління майном Лаври перейшло до держави, бо саме держава є власником цих об’єктів", — підкреслив Ткаченко.

Чому священники УПЦ МП повинні виїхати з Лаври?

10 березня 2023 року керівництво Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" Міністерства культури та інформаційної політики повідомили громаді Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ про розірвання договору про користування храмами й будівлями монастиря та вимогу покинути територію - до 29 березня.

Водночас міністр культури інформаційної політики Олександр Ткаченко наголошував, що у разі зникнення з лаври будь-яких музейних експонатів (наприклад, мощів святих, ікон тощо) може бути кримінальна відповідальність для порушників. 

Скандал з УПЦ МП в Києво-печерській Лаврі

У четвер, 30 березня, священники УПЦ МП погрожували журналістам і кидалися на камери операторів. Це сталося тоді, коли кореспонденти намагалися поставити їм питання щодо передачі Києво-Печерської Лаври державі. 

Також раніше Колишній намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Петро Лебідь) записав звернення до президента Володимира Зеленського. Він заявив, що сльози священників "впадуть на голови" голови держави та його оточення. 

Нагадаємо, раніше Києво-Печерській Лаврі призначили нового намісника

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.