Після того як виключений із фракції Слуга народа депутат звернувся до Зеленського із закликом почати мирні переговори з агресором, правоохоронці предїявили йому звинувачення за ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу
Новий Рік за гратами! Нардепу Євгену Шевченку було обрано запобіжний захід у справі про держзраду: утримання під вартою на термін у 60 діб, без права застави. Таке рішення прийняв Печерський суд Києва 15 листопада. Шевченко передбачав саме такий розвиток подій. "Арештують, так арештують", - прокоментував Шевченко під час перерви у суді, де знаходився разом із своїм адвокатом.
Про рішення суду у справі депутата Шевченка, добре відомого своїми проросійськими поглядами, повідомив Офіс Генерального прокурора. Розгляд справи тривав напрочуд довго: судді брали перерви та декілька годин провели у дорадчій кімнаті.
"За підозру у державній зраді немає альтернативи запобіжного заходу у вигляді застави і це правильно і так має бути з топ-корупціонерами", - пояснює щодо рішення київський активіст та ветеран війни Олег Симороз.
14 листопада, в Офісі генпрокурора повідомили, що Євгенія Шевченка затримали та оголсили про підозру у державній зраді. Йому загрожує від 12 до 15 років в'язниці з конфіскацією майна або без такої.
Відомо, що Шевченко неодноразово висловлювался щодо вмиротворення агресора. Його останнє гучне повідомлення надійшло на адресу Зеленського. Він пропонував "Вові" почати мирні переговори та погрожував, що як Зеленський відмовиться, його "змусять піти".
Шевченко також дорікнув президенту та голові його Офісу Андрію Єрмаку щодо переслідування депутатів. Він також заступився за Олексія Арестовича:
"Олександр Дубинський, Артем Дмитрук, Нестор Шуфрич - усі мають повернутися до зали парламенту", - заявив Шевченко (Дмитрук втік з України наприкінці серпня. Двоє інших зараз у СІЗО - ред.)
Такі заяви Шевченко робив не вперше. Наприклад, у влучанні російської ракети у дитячу лікарню "Охматдит" він побачив "причинно-наслідковий звʼязок" із рішенням Зеленського вийти з переговорів у Стамбулі, весною 2022 року.
"Все це потрібно закінчувати заради збереження життя інших наших громадян, на яких потенційно вже наведені чергові російські ракети, чи їх уламки від ударів ППО, в майбутньому. Бо по іншому це ніколи не закінчиться", - написав Шевченко у своєму телеграм-каналі.
Раніше Шевченко неодноразово відвідував Білорусь та пишався "дружбою" із білоруським правителем Лукашенко. За повідомленнями ЗМІ родина Шевченко має бізнес у Білорусі і сплачує податки у бюджет держави, що оголосила себе союзником Росії.
Перед тим, як у суді було оголошено вирок щодо утримання під вартою, Шевченко повідомив, що звинувачення у його справі ґрунтуються не на тих фактах, що є пошириними в медіа. Проте він відмовився уточнювати, через що його звинувачують, пославшись на таємницю слідства.