Після закликів на адресу Зеленського щодо мирних переговорів із агресором, депутат Шевченко, який колись пройшов у Раду за підтримки Слуги народу, опинився на лаві підсудних
Печерський районний суд Києва у п'ятницю, 15 листопада, розпочав обрання запобіжного заходу нардепові Євгену Шевченко, але фактично відразу оголосив перерву. Депутата підозрюють у державній зраді. Сам нардеп вже встиг заявити, що справа проти нього - це непорозуміння.
"Арештують, так арештують... Значить, така доля... Така політика", - заявив Шевченко у коментарях журналістам.
Він також відзначив, що текст підозри не співпадає з тими звинуваченнями, про які писали медіа. Проте Шевченко відмовився уточнювати, про що саме йде мова, посилаючись на тайну слідства. Він також наголосив, що не визнає звинувачень проти себе.
Прокурори просять для Шевченка запобіжний загляд у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права застави, передають журналісти Інформатора з зали суду. Наразі засідання у справі нардепа триває.
14 листопада нардепу Євгенію Шевченку повідомили про підозру у держаній зраді за частиною 1 статті 111 Кримінального кодексу України. Прокурори ОГУ вручили Шевченку клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. За даними слідства, депутат у своїх численних виступах та інтерв’ю публічно поширював російські наративи. Також вказувалось, що Шевченко "розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України".
Раніше між Шевченком з одного боку та президентом України та головою його офісу Андрієм Єрмаком розгорнулася публічна дискусія. Шевченко звернувся до президента із закликом розпочати мирні переговори з Росією. Також він закликав президента не пересідувати політиків, згадавши Нестора Шуфрича, Олександра Дубинського, Артема Дмитрука та Олексія Арестовича.
Наразі Шуфрич та Дубинський перебувають у СІЗО. Нещодавно виповнився рік, як Дубинський позбавлений волі по звинуваченню у держзраді. Слідство у його справі триває. Дубинський та Шевченко виграли вибори в Раду у мажоритарних округах через підтримку партії Зеленського Слуга народу.
Дискусія Шевченка із Єрмаком у Telegram перетворилася на своєрідну розбірку. Після того, 11 листопада Шевченко натякнув, що його посадять.
"Андрію, не варто далі усувати і цькувати Народних депутатів України. Це не піде на користь Україні. Твій пост уже читають у США. А чим моя позиція відрізняється від риторики Дональда Трампа? Чи він на вашу думку теж діє на користь РФ?" - написав Шевченко у відповідь Єрмаку.