Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Правоохоронці кажуть, що народний обранець систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював наративи Росії

Шевченко нардеп
Шевченку загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді. Днями він потрапив у гучний скандал з президентом України Володимиром Зеленським та керівником ОП Андрієм Єрмаком, закликаючи владу йти на переговори з Росією. Шевченка триматимуть під вартою - ще в понеділок, 11 листопада, він визнав, що на нього чекає СІЗО.

По це повідомив Офіс Генерального прокурора України. Правоохоронці не називають імені нардепа, але інші депутати та низка ЗМІ стверджують, що йдеться саме про Шевченка. За даними слідства, народний обранець систематично у своїх виступах та інтерв’ю публічно поширював наративи Росії.

Вручення підозри Шевченку
Вручення підозри Шевченку

"Розповсюджуючи спеціально підібрану інформацію та застосовуючи різні форми маніпуляцій, він озвучував викривлені факти про зовнішній і внутрішній політичний курс України, впливаючи на свідомість та думку громадян", - йдеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора кажуть, що підозрюваний розміщував у соцмережах висловлювання, спрямовані на шкоду інформаційній безпеці України. Він спотворював факти та події, створюючи інформаційні приводи для антиукраїнської інформаційної діяльності. Зокрема, Шевченко заперечував загрозу вторгнення армії РФ з території Білорусі та регулярно їздив до Білорусі, де зустрічався з Лукашенком і вів бізнес, купуючи там за заниженими цінами для продажу в Україні товари на ринку електроенергії та міндобрив, на чому за пів року заробив 1,5 млн євро чистого прибутку.

"Такими діями підозрюваний надавав допомогу державі-агресору в проведенні підривної діяльності проти України", - кажуть правоохоронці.

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України повідомили про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Наразі прокурори Офісу Генпрокурора вручили підозрюваному клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

До слова, де саме затримали нардепа - невідомо. Повідомляється, що Шевченко проживає у розкішному приватному будинку у селі Козин під Києвом. Ймовірно, фото із затримання - саме звідти.

Фото від правоохоронців
Фото від правоохоронців

Скандал з Євгенієм Шевченком: всі деталі

Ввечері 7 листопада 2024 року народний депутат Євгеній Шевченко звернувся до Зеленського, заявивши, що йому вже час починати діалог з Росією. Нардеп запропонував свою допомогу у переговорах як посередника.

"Давай, Вова, давай... Я розумію, що після цього тобі доведеться піти. Але країна важливіша за особисті амбіції. Я допоможу, якщо що. Знову з'їжджу до Мінська. Все вирішимо. Ти тільки почни. А не хочеш, тебе змусять піти. І змусять тебе ті, хто тобі аплодував у країнах західного світу", - написав Шевченко.

Також Шевченко запропонував Зеленському закінчувати з політичними переслідуваннями народних депутатів України. За його словами, Олександр Дубінський, Артем Дмитрук, Нестор Шуфрич мають повернутися до зали парламенту (Дмитрук втік з України наприкінці серпня, двоє інших зараз у СІЗО - ред.). 
Заступився Євгеній Шевченко й за Олексія Арестовича.

На це все відреагував керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. За його словами, в головах у деяких народних депутатів - бажання поразки для України.

11 листопада Шевченко заявив, що йому "доведеться посидіти" нібито через політику, натякаючи, що його посадять. Депутат символічно тоді попросив екснардепа Олександра Дубінського, який зараз перебуває у СІЗО за підозрою у держзраді, зустріти його там.

Інформатор нагадує, що Євгеній Шевченко вважається проросійським політиком. Ми в деталях розповідали про найцікавіші та найгучніші скандали з Євгенієм Шевченком, зокрема про його поїздки до Білорусі. Також Інформатор після скандалу звертався до Шевченка за коментарями, але він не відповів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube