Легалізації медичного канабісу бути: Зеленський підписав закон

Читать на русском

Це рішення, втім, вступить в силу лише за півроку

Читать на русском
Легалізація канабісу
Даний документ легалізує обіг рослин коноплі у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

Це рішення, втім, вступить в силу лише за півроку

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про легалізацію медичного канабісу. Даний документ легалізує обіг рослин коноплі у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності. Закон голова держави підписав ще 13 лютого. 

Про підписання документу стало відомо з картки законопроєкту на сайті Верховної Ради. Там з'явилася плашка "повернуто з підписом президента".  

Основна мета закону - створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни. За даними окремих нардепів, в Україні сьогодні понад шість мільйонів людей потребують такого лікування.

Закон вступить в силу лише за півроку, тобто орієнтовно з середини липня поточного року. Перелік хвороб та показань до лікування подібними засобами згодом оприлюднить МОЗ.

"Законопроєкт регулює обіг канабісу лише в медичній, промисловій та науковій діяльності. Розповсюдження марихуани для рекреаційного споживання продовжить вважатися злочином і буде розслідуватися поліцією відповідно до законодавства", - коментує підписання закону нардеп Ярослав Железняк. 

Зазначається, що виробництво ліків жорстко контролюватиметься на усіх етапах. Вирощувати зможуть лише юрособи, які отримають відповідну ліцензію та GMP-сертифікат, під цілодобовим відеонаглядом із доступом для Нацполіції. Кожен кущ буде мати індивідуальне кодування, щоб відслідковувати рух рослин до пацієнта.

"Препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом. Цей рецепт лікар виписуватиме пацієнту відповідно до його стану, як це зараз відбувається з морфіном", - нагадує нардеп.

Легалізація канабісу в Україні

Нагадаємо, що йдеться про легалізацію саме в медичних цілях. Для тих, хто поціновує немедичне використання "травички", гарних новин немає: ця речовина досі знаходиться під забороною.

Втім, є певні припущення, що такі ліки справді допоможуть хворим людям. Зокрема, тим українцям, які борються з онкологією. Або військовим, які страждають на ПТСР. Ліки з канабісу використовуватимуть для лікування хронічного болю, епілепсії, анорексії, розсіяного склерозу. За даними МОЗ, ліків на основі канабісу в Україні потребуватимуть шість мільйонів людей. До повномасштабної війни цифра була втричі меншою - близько двох мільйонів.

Деякі політичні сили виступали рішуче проти даного законопроєкту. Його досить довгий час блокували в Раді. 

Нагадаємо: Складання чисел з позначення року, "2+0+2+4", дає цифру "8": що вона означатиме для українських захисників на полі бою, і чи принесе магічна вісімка довгоочікуване полегшення - розповідає астрологиня Анна Карпєєва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.