Страшніше за ковід: що відомо про нову хворобу, через яку ВООЗ оголосила глобальну надзвичайну ситуацію

Африку атакує мавпяча віспа, що мутувала - вона надзвичайно заразна і має смертність на рівні до 10 відсотків

ВООЗ
У ВООЗ зробили заяву щодо надзвичайної ситуації через захворювання

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах мавпячої віспи в Африці глобальною надзвичайною ситуацією. Слід зазначити що це сталося вдруге за останні два роки. У ВООЗ стурбовані можливим поширенням захворювання.

Як передає видання Reuters, про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус. За його словами, необхідні скоординовані міжнародні заходи реагування, щоб припинити ці спалахи захворювання та врятувати життя.     

За словами Аданона Гебрейєсуса, ВООЗ планує спрямувати 1,5 мільйона доларів США на боротьбу зі спалахом мавпячої віспи. Також відомо, що план, який підготувала організація, вимагатиме ще 15 мільйонів доларів. Тому ВООЗ, ймовірно, звернеться за допомогою до донорів.   

"Виявлення і швидке поширення нового штаму mpox на сході Демократичної Республіки Конго, його виявлення в сусідніх країнах, де раніше не повідомлялося про mpox, і потенційна можливість подальшого поширення в Африці та за її межами викликають велику тривогу", - підкреслив гендиректор ВООЗ. 

Мавпяча віспа

Віспа мавп вперше була зафіксована ще в 1958 році. Серед симптомів температура, болі у м'язах, висип, а також свербіж. Важливо зауважити, що в людей з ослабленим імунітетом, дітей та у вагітних жінок перебіг хвороби може бути важким. За словами експертів ВООЗ, віспа мавп може передаватися людям при фізичному контакті з заразною людиною, контамінованими предметами обстановки або інфікованими тваринами.

При цьому важливо зазначити, що у ВООЗ запропонували процедуру EUL. Це механізм для того, щоб прискорювати постачання неліцензованих медичних засобів (зокрема, вакцин), які потрібні в умовах надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров'я. Таким чином, ВООЗ пропонує виробникам вакцин проти віспи мавп надавати дані для підтвердження безпеки та ефективності вакцин, а потім отримати можливість прискорення реалізації.   

"Допуск за процедурою EUL прискорить доступ до вакцин, особливо в країнах з рівнем доходу нижчим за середній, у яких вони ще не були зареєстровані національними регулюючими органами. EUL також дозволяє партнерам, у тому числі Альянсу GAVI та ЮНІСЕФ, розпочати закупівлю вакцин для подальшого розподілу", - зазначили у ВООЗ. 

ВООЗ нагадує, що в травні 2022 року ця хвороба раптово і стрімко поширилася Європою, Північною та Південною Америкою, а потім і по всьому світу, і в результаті в 110 країнах на неї перехворіли 87 тисяч осіб, а 112 хворих померли. Цей спалах був викликаний менш небезпечним штамом — т.з. "клада II".

Зараз Африкою поширилася "клада I", а вона вбиває до 10% хворих. Нова епідемія почалася зі спалаху в Демократичній республіці Конго, де загинули 450 людей, а потім поширилася Центральною та Східною Африкою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube