Стежив за блогером, який критикував Фаріон: ЗМІ дослідили соцмережі підозрюваного у вбивстві професорки

Юнак був підписаний на Марка Бондаренка, який за пʼять днів до вбивства мовознавиці критикував її за ставлення до російської

Ірина Фаріон, Зінченко
Також хлопець був підписаний на ультраправі пабліки

Підозрюваний у вбивстві Ірини Фаріон Вʼячеслав Зінченко був підписаний на низку ультраправих спільнот. Серед них - сторінка, яку веде Марко Бондаренко. Чоловік критикував професорку через її негативне ставлення до використання російської мови в Україні.

Цей блогер у своєму відео жалівся на те, що йому "навʼязують" українську. Також він відомий своїми конспірологічними теоріями, мізогінними, расистськими та неонацистськими поглядами. Про це у пʼятницю, 26 липня, повідомив проєкт "Схеми".

Так, у відео, опублікованому за п’ять днів до вбивства Ірини Фаріон, Бондаренко неодноразово критикував її, зокрема за її позицію щодо використання російської. Він заявив, що з початку повномасштабного вторгнення РФ не любить державну, адже її "нав’язують". Також він згадував критику Фаріон щодо використання російської в Україні.

У своїй сторінці Вконтактє Бондаренко вказав, що мешкає у місті Дніпро, звідки й сам підозрюваний у вбвивстві Фаріон. Судячи з соцмереж блогера, йому 44 роки. В ТікТоці Бондаренко часто розповідає про те, "якою має бути справжня жінка", або "як не потрапити до армії" чи "як вберегти тестостерон". Загалом, його відео містять велику кількість різних конспірологічних теорій, ненаукових тверджень та хейту за принципами статі, віри, походження та орієнтації.

блогер Бондаренко
блогер Бондаренко

Журналісти також виявили, що підозрюваний у вбивстві Фаріон підписаний на сторінки в соцмережах, пов’язаних з російськими неонацистами та націоналістами. Наприклад, у "Вконтакте" він стежив за сторінкою Максима Марцинкевича ("Тесак"), засновника ультранаціоналістичного руху "Реструкт".

У телеграмі підозрюваний коментував дописи в неонацистських групах, таких як "Правый взгляд", "Правый публицист", "Белое движение" та "White Power". В одній з цих груп він писав, що, будучи українцем, який скоро зможе піти воювати, хотів би почути від неонацистської організації NS/WP, чому ця війна є війною за їх ідею, а не за інтереси ZOG (антисемітська теорія змови, відповідно до якої євреї керують країною, в той час як офіційний уряд є маріонетковим).

Що відомо про вбивство Фаріон та підозрюваного

19 липня був скоєний замах на життя мовознавиці. Чоловік вистрелив у неї з пістолета. Після цього Ірину Фаріон забрала швидка. Однак вона померла в той же день у лікарні. Смерть Фаріон наступила внаслідок серцевої недостатності, спричиненої отриманими пораненнями.

Підозрюваного у вбивстві затримали 25 липня. Джерела у правоохоронних органах підтверджують, що основною версією слідства у справі вбивства Фаріон є те, що замовлення на злочин надійшло з Росії. Підозрюваного вдалося вистежити та ідентифікувати завдяки системам відеоспостереження, які зафіксували його переміщення по місту. Затриманий - 18-річний мешканець Дніпра Вʼячеслав Зінченко, який навчався в гімназії №62 та був гравцем однієї з футбольних команд. Його батько служить на фронті.

26 липня у суді Львова триває засідання з обрання Зінченку запобіжного заходу. Сторона обвинувачення вимагає його арешту без альтернативи внесення застави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube