Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У Львові не буде традиційного Різдвяного ярмарку
Міська рада Львова прийняла рішення щодо новорічної ялинки в центрі. Її все-таки встановлять, ялинка вже перед Оперним театром. При цьому, не буде традиційного Різдвяного ярмарку. Про це повідомив мер міста Андрій Садовий.
«Довго тривали дебати, чи буде ялинка у Львові. Ми радились з військовими, волонтерами, переселенцями, з фахівцями центру ментального здоров’я. Всі казали, що ялинка однозначно має бути. Тож вирішили ставити новорічну ялинку. Ми знайшли дерево, яке знаходилось на теплотрасі і його треба було зрубати. Гучних святкувань не буде, прикраси минулорічні, нічого нового не купували. Як би не було, ялинка – це важливо, щоб діти мали Різдво. Це святе», – сказав Садовий.
Цьогорічна ялинка має 14 метрів. В попередні роки її висота сягала 17-20 м. На ялинці зменшать кількість ілюмінації задля економії електроенергії. Цьогорічне освітлення дерева споживатиме 1 кВт на годину (для порівняння, електрочайник споживає за 1 раз від 1,7 до 2,5 кВт). Дерево буде підсвічуватись лише з 17 до 22 години.
Через війну в країні, постійні обстріли та проблеми з енергопостачанням більшість міст відмовилися від святкування та яскравих ілюмінацій. Проте єдиної думки щодо ялинок серед очільників великих міст немає. Видання Forbes Ukraine порахувало, чи може новорічне дерево погіршити ситуацію зі світлом, особливо у великих містах України. Так, принаймні 10 українських обласних центрів цьогоріч не встановлюватимуть новорічні ялинки. Зокрема, Дніпро, Рівне, Чернівці, Чернігів, Черкаси, Харків, Тернопіль, Вінниця, Миколаїв та Суми.
Порівняно невелика, але яскрава 14-метрова ялинка, встановлена минулого року в Маріуполі, мала потужність звичайного електрочайника. Споживання маріупольської ялинки – 1,5 кВт-год та 6 кВт-год у режимі вмикання/вимикання протягом шести вечірніх годин. Більша ялинка, наприклад заввишки 18 м, споживає 2,5 кВт-год. Міста можуть вирішити питання живлення ялинок за рахунок генераторів. На один вечір працюючої ялинкової ілюмінації вистачить одного генератора на 10 кВт. Подібні апарати споживають 2,5–3 л пального на годину. Пʼять годин роботи гірлянд коштуватимуть близько 750 гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.