США закликають Україну провести вибори до кінця року — Reuters

Сполучені Штати Америки активно підтримують проведення президентських і парламентських виборів в Україні до кінця 2025 року, при цьому намагаються переконати Київ погодитися на перемир’я з Росією для стабілізації ситуації

Дональд Трамп, урна для виборів в Україні
Вашингтон підштовхують Київ до компромісу

Сполучені Штати намагаються переконати Україну провести президентські та парламентські вибори. Наголошується, що вибори можна провести навіть під час війни і до кінця 2025 року. Це питання особливо актуальне, якщо Київ зможе укласти перемир’я з Москвою найближчими місяцями.

Про це повідомляє Reuters. Кіт Келлог, спецпредставник Дональда Трампа з питань України та Росії, зазначив, що вибори, які були призупинені через війну, необхідно провести. За його словами, більшість демократичних країн не припиняють виборчий процес навіть під час воєнних дій, що є важливим для підтримки демократії. Він додав, що це дозволяє забезпечити політичну альтернативу та розвиток демократичних інститутів.

Плани Трампа щодо України все ще розробляються, і жодних остаточних рішень щодо цього питання поки що не прийнято. Проте, за словами джерел, адміністрація Трампа активно обговорює, як переконати Київ у необхідності проведення виборів у рамках перемир’я з Росією. Одним із варіантів є організація виборів після початкового припинення вогню, що дозволить новому лідеру вести переговори з Москвою щодо довгострокового мирного договору.

Київ, у свою чергу, висловлює занепокоєння щодо проведення виборів в умовах війни. В українському уряді побоюються, що це може призвести до внутрішнього розколу та посилення впливу Росії через можливі кампанії дезінформації та маніпуляцій.

Пропаганда РФ і тези про "нелегітимність" Зеленського

Російська пропаганда активно просуває тезу про "нелегітимність" Зеленського через відсутність виборів під час воєнного стану. Кремль використовує це як привід для блокування майбутніх мирних переговорів, стверджуючи, що відсутність виборів може поставити під сумнів будь-які угоди з Україною.

Тим часом Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, у якій закликала міжнародну спільноту більше не визнавати легітимність Володимира Путіна як президента Росії після закінчення його теперішньої каденції у 2024 році. Асамблея підкреслила, що Путін обіймає владу як президент або прем’єр-міністр із 2000 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube