Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Зменшення допомоги пов'язано з відсутністю рішення Конгресу щодо додаткового фінансування
Сполучені Штати почали надсилати менші пакети військової допомоги Україні. Це повинно допомогти розтягнути підтримку нашої країни. Адже у Конгресі не можуть прийняти рішення щодо додаткового фінансування.
Відповідну заяву під час брифінгу зробила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. За її словами, Конгрес зайшов у "глухий кут" з рішенням про допомогу Україні. Й саме тому у Білому домі вимушені йти на такі не популярні кроки. Проте це дасть можливість не припиняти надсилати зброю та військову техніку.
"Із сьогоднішнім оголошенням ми вичерпали решту коштів USAI, які наразі доступні для підтримки України. І хоча ми маємо залишки за програмою PDA, щоб продовжувати задовольняти нагальні потреби України на полі бою, ми починаємо надавати менші пакети, щоб розтягнути нашу здатність підтримувати Україну на якомога довший час", – зазначила речниця Білого дому.
Жан-П’єр додала, що останній пакет військової допомоги США складається з двох частин. Одна на 125 мільйонів доларів, яку виділили у межах програми Presidential Drawdown Authority й друга – на 300 млн доларів за програмою Ukraine Security Assistance Initiative.
Речниця під час своєї промови закликала Конгрес якнайшвидше схвалити пакет додаткового фінансування, який запропонував Білий дім. Вона зазначила, що це вкрай необхідно напередодні зими, сповненої російських атак.
США з перший днів повномасштабної війни активно допомагає Україні. Наразі у розпорядженні адміністрації Байдена залишилось близько 5 мільярдів доларів із затвердженого минулого року Конгресом бюджету на надання військової допомоги з американських запасів.
Також президент США Джо Байден намагається переконати Конгрес затвердити новий пакет допомоги Україні та Ізраїлю, обсяг якого складає 106 млрд доларів. З нього понад 61 мільярд доларів передбачено на фінансування України.
Але новий спікер Палати представників Майк Джонсон наполягає на розмежуванні пакетів допомоги Україні та Ізраїлю. Відповідний законопроєкт навіть винесли на розгляд. У четвер, 2 листопада, Палата представників США ухвалила його. Сума допомоги у 14,3 млрд доларів схвалена Ізраїлю, а про Україну у ньому не йдеться.
Натомість в адміністрації Байдена зазначили, що президент може накласти вето на цей бюджетний законопроєкт. Чи станеться це, покаже час.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.