США розслідують витік високосекретних даних розвідки про плани Ізраїлю щодо помсти Ірану

Документи від 14 і 15 жовтня під грифом цілком таємно вказують на те, що їх можуть бачити лише США та їхні союзники — Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія

ППО Ізраїлю, прапор Ірану
Держава готувалася відповісти на ракетний обстріл з боку Ірану, який відбувся 1 жовтня

Сполучені Штати розслідують витік секретних даних, що стосуються планів Ізраїлю щодо можливої військової операції проти Ірану. Документи датовані 14 і 15 жовтня. Вони мають гриф "цілком таємно" і включають інформацію про переміщення ізраїльських боєприпасів та навчання ізраїльських військових з використанням ракет класу "повітря-поверхня".

Про це повідомляє CNN. Видання пише, що документи були опубліковані в Telegram-каналі "Middle East Spectator".

Витік викликав серйозне занепокоєння в уряді США, і наразі проводиться розслідування щодо осіб, які могли мати доступ до цих матеріалів. Один із документів, датований серединою жовтня, підготовлений Національним агентством геопросторової розвідки, містить деталі про військову активність Ізраїлю. Інший документ, отриманий від Агентства національної безпеки, описує підготовку ізраїльських військово-повітряних сил до можливого удару.

ФБР і Пентагон вже займаються розслідуванням цього витоку, намагаючись встановити, хто стоїть за його публікацією. Хоча представники США називають ці документи тривожними, зазначається, що їхня кількість і зміст можуть бути лише частиною більш масштабного витоку.

Видання додає, що витік надсекретної інформації стався в дуже чутливий період для американсько-ізраїльських відносин, що, ймовірно, викликало обурення в Ізраїлі. Держава готувалася відповісти на ракетний обстріл з боку Ірану, який відбувся 1 жовтня. Один із секретних документів також підтверджує те, що Ізраїль завжди уникав публічно визнати: наявність у нього ядерної зброї. Однак у документі зазначено, що США не бачать ознак того, що Ізраїль має намір застосувати ядерну зброю у відповідь на іранські атаки.

Колишній заступник помічника міністра оборони США з питань Близького Сходу та відставний офіцер ЦРУ Мік Малрой заявив, що якщо інформація про плани Ізраїлю щодо відповіді на атаку 1 жовтня дійсно просочилася, це може стати серйозним порушенням безпеки. Він також акцентував на важливості довіри у відносинах між США та Ізраїлем, яка може підірватися.

Представники Ради національної безпеки США спрямували журналістів CNN до офісу директора національної розвідки та Пентагону для офіційних коментарів, але жодна з установ, зокрема і Національне агентство геопросторової розвідки, не надала відповідей. У той час один з американських чиновників заявив, що ці два документи становлять загрозу, але не катастрофічну. Основне занепокоєння полягає в тому, чи існують інші, більш серйозні джерела.

Атака Ізраїлю на Іран 1 жовтня

1 жовтня Іран здійснив масований ракетний удар по території Ізраїлю, запустивши понад сотні ракет, з яких значна частина була балістичними. Першу хвилю складали понад 100 ракет, а загальна кількість продовжувала зростати. Деякі ракети прорвали ізраїльську систему протиповітряної оборони "Залізний купол", через що на перехоплення були відправлені винищувачі. За даними видання The Jerusalem Post, удари були спрямовані на південні райони Ізраїлю та район Єрусалиму. Ракети влучили в житлові будинки, викликавши значні руйнування.

Через інтенсивність атаки деякі країни, включно з Йорданією, тимчасово припинили повітряне сполучення з Ізраїлем, а аеропорт Бен-Гуріон припинив усі зльоти та посадки. За повідомленнями ЗМІ, дві ізраїльські авіабази були повністю знищені.

Пізніше The Jerusalem Post, CNN та Reuters написали, що реальна кількість ракет становила близько 180, але навіть така кількість виявилася надто великою для ізраїльської ППО. Внаслідок атаки загинуло шестеро осіб, ще дев'ятеро отримали поранення.

Раніше Байден радив Ізраїлю утриматися від ударів по нафтових об'єктах в Ірані. Також повідомлялося, що Іран намагався вплинути на вибори у США. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube