США працюють над ліквідацією ПВК "Вагнер" по всьому світу

США уважно стежать за тим, що ПВК "Вагнер" прагне вербувати солдатів з Сербії та інших країн

США працюють над ліквідацією ПВК "Вагнер" по всьому світу
Росія нарощує діяльність ПВК "Вагнер" за межами України

Влада США докладає зусиль для припинення діяльності приватної військової компанії "Вагнер". Це стосується тих країн, де присутнє це угрупування. Воно включає великий контингент засуджених, завербованих у російських в'язницях.

Про це заявив радник Держдепартаменту США Дерек Чолле під час переговорів у Белграді з президентом Сербії Александром Вучичем, пише Associated Press. Він закликав країну ввести санкції проти росії. 

"Ми бачили, що група "Вагнер" прагне вербувати солдатів із Сербії та інших країн, і ми вважаємо, що цього не можна допустити. Я не знаю, чи є побоювання (у Сербії), ми говорили про наші побоювання, і ми з нетерпінням чекаємо на спільну роботу з урядом тут, у Белграді, та в інших місцях, де "Вагнер" активний, щоб покласти край їхній діяльності", - сказав Чолле. 

ПВК "Вагнер", що належить російському олігарху Євгену Пригожину, як пише видання, активно працює в десятках країн, працюючи з урядами над проросійською пропагандою та іншими військовими та політичними проєктами. Група хвалилася своєю присутністю в Сербії, єдиній європейській державі, крім білорусі, яка не приєдналася до міжнародних санкцій проти росії за її війну проти України. Повідомляється, що група оголосила про відкриття своїх офісів у Белграді, що пізніше спростували. 

Московський пропагандистський портал RT, який нещодавно запустив сербськомовний онлайн-сайт новин у Сербії, опублікував оголошення "Вагнер" про набір бійців в Україні, заявивши, що група пропонує "більш ніж привабливі" стимули. Чолле підкреслив, що ПВК "Вагнер" "жахливо діє по всьому світу, чи то в Лівії, Центральноафриканській Республіці чи зараз в Україні". Угруповання, яке, як повідомляється, включає великий контингент засуджених, завербованих у російських в'язницях, очолило напади на сході України. Пригожин і його група роками перебували під санкціями США, і нещодавно США вжили додаткових заходів, щоб спробувати контролювати доступ ПВК "Вагнер" до зброї.

Західні країни та експерти ООН також звинуватили найманців ПВК "Вагнер" в численних порушеннях прав людини по всій Африці, зокрема в Центральноафриканській Республіці, Лівії та Малі. Чолле також закликав Сербію ввести санкції проти свого традиційного слов'янського союзника росії.

"Ми вважаємо, що країни повинні дотримуватися санкцій, і причина, чому ми віримо в це, полягає в тому, що дії росії потрібно не тільки засуджувати, але й карати. росія щодня веде проти України жорстоку, невиправдану війну. Ця поведінка є неприйнятною", - сказав Чолле.

Що цьому передувало 

На початку грудня 2022 року до Конгресу США внесли законопроєкт про визнання ПВК "Вагнер" терористичною організацією. Документ має назву "Про притягнення до відповідальності російських найманців". За даними української розвідки, більшість складу російської ПВК складають найманці з-поміж колишніх ув’язнених. До бойових дій на території України залучено понад 8 000 найманців ПВК "Вагнера". Більшість підрозділів зараз перебувають безпосередньо в районах вздовж лінії бойового зіткнення. Їхня задача – підтримка меншої за чисельністю групи досвідчених "контрактників". При цьому, найбільші втрати особового складу складають саме колишні ув’язнені.

Нагадаємо, окупанти намагаються прорвати оборону ЗСУ і повністю захопити Соледар. Крім того, існує ймовірність, що росія застосує ядерну зброю.

Також Інформатор писав, що біля Кремінної росіяни готуються до провокацій. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube