Американське видання пояснює, чого можна очікувати українським військовим
Цей тиждень видався багатим на інтерв'ю українських високопосадовців іноземним ЗМІ, що дає підстави закордонним журналістам робити висновки щодо ефективності допомоги США та європейських країн на адресу України. Окрім цього, тривають розмови про передачу сучасних американських систем Patriot, таких бажаних для української оборони. Американське видання Politico опублікувало статтю про надання зброї Україні через ризик нападу на Київ. А Інформатор обрав головне з цього матеріалу.
Відповідно до тексту статті, через ризик нових спроб захопити Київ США зможуть збільшити обсяг допомоги Україні. В цьому журналісти посилаються на шістьох людей, які брали участь в обговоренні цього питання. Адміністрація розглядає постачання не тільки протиракетної системи Patriot, але й комплекти боєкомплектів для прямої атаки, які перетворюють авіаційні некеровані снаряди в “розумні” бомби і бомби малого діаметру наземного базування – вони значно збільшать дальність удару України.
Пентагон вже оголошував про розширення допомоги у підготовці українських військових на базі США в Німеччині. Наразі американські фахівці навчають декілька сотень українців на місяць поводженню зі зброєю, а тепер ця кількість збільшиться до батальйону обсягом в 500 людей щомісяця. Навчатимуть додатково маневруванню піхоти з артилерійською підтримкою та координації цього процесу. Про це повідомляв прессекретар Пентагона генерал Патрік Райдер.
Заклики Києва про допомогу лунають гучніше, адже поле бою не змінюється, а москва продовжує бомбардувати українські міста. За даними ООН, росія зруйнувала половину енергетичної інфраструктури України, мільйони людей залишились без електропостачання на початку зими. А генерал Залужний в інтерв’ю виданню Economist повідомив, що росія мобілізує 200 тисяч нових людей, і попросив про сотні танків, БМП та гаубиці для того, щоб відобразити нападу. Також він провів логічний зв’язок між відсутністю світла і тепла в тилу та умовами на фронті: якщо без електропостачання почнуть мерзнути родини бійців, погіршиться настрій воїнів. В такому разі чи можна казати про підготовку резервів для продовження боїв (риторичне питання, яке ставить генерал?).
Залужний, міністр оборони Олексій Резніков та голова Офісу Президента Андрій Єрмак мали телефонну розмову з високопосадовцями США: міністром оборони Ллойдом Остіном, радником з питань національної безпеки Джейком Саліваном і очільником Об’єднаного комітету начальників штабів, генералом Марком Міллі. 15 грудня Палата Представників обговорювала питання постачання систем Patriot в Україну. Інсайдери, які ознайомлені з брифінгом, повідомили, що це рішення не остаточне. Втім, йдеться про передачу батареї Patriot Advanced Capability-3, яка дозволяє перехоплювати балістичні ракети. Також розглядається питання контракту з Raytheon Technologies щодо створення систем з “нуля”, але на це можуть піти роки. Представники Пентагону та Ради національної безпеки від коментарів відмовились.
Проблема полягає в навичках українських солдатів працювати зі складною системою. Для того, щоб експлуатувати та обслуговувати батарею Patriot, потрібно до 90 військовослужбовців. Для того, щоб їх підготувати, – місяці. Відкритим залишається питання місця і процесу навчання.
Автори статті наголошують на тому, що українські офіційні особи, окрім Patriot, також просять нову зброю великої дальності для того, щоб ЗСУ могли проводити контратаки на території росії. США відмовляються надавати армійську тактичну ракетну систему з радіусом дії 185 миль, але розглядають постачання бомб малого діаметра з радіусом дії 100 миль. Про це на умовах анонімності повідомив журналістам американський чиновник. Можливість такої допомоги США обговорювали з союзниками – Великобританією та Німеччиною. Що стосується “розумних бомб”, то хоч і налаштування українських літаків не передбачають такі комплекти, але їх можна приєднати до них – так, як прилаштували літаки для протирадіоактивних ракет. Існує дві версії таких комплектів: перша дозволяє перетворювати некеровану бомбу у високоточний боєприпас, а інша – збільшувати радіус дії бомби. Новий етап підготовки має розпочатись у січні. Politico посилається на слова прессекретаря Пентагона і пише, що з квітня американські військові навчили близько 3100 українців роботі з певним видом озброєння, а союзники США – ще 12 тисяч осіб.
Між тим Конгрес США все більше турбує воєнне партнерство Ірана та рф. Тому вони обговорюють методи підтримки України на полі бою без ескалації конфлікту. Чиновники кажуть про побоювання адміністрації спровокувати путіна.
Після успіхів на півдні і північному сході восени українські сили не показали значних результатів протягом останніх тижнів. Вони не рухаються далі західного берега Дніпра біля Херсону, поки російські війська закріплюються на протилежному березі. На Донбасі тривають інтенсивні бої біля Бахмута.
“За словами високопоставленого військового посадовця, російські сили, частина яких була перекинута з Херсону, досягають повільних успіхів. Однак Україна продовжує утримувати місто”, – зазначається у статті.
За даними Інституту вивчення війни, російські війська перекидають важку техніку до лінії фронту до північного сходу України і поступово починають наступ. А через низьку температуру повітря земля затвердіє, і це дозволить танкам і транспорту легше проводити наступальну операцію. Все ще не зрозуміло, як ситуація змінить темп бойових дій в найближчі тижні. Деякі офіційні особи США говорили про те, що зима пригальмує операції і потенційно сприятиме переговорам. Але більш досконале озброєння дасть спростить українцям завдання відвоювати більше території на сході, навіть коли випаде сніг.
Але доки офіційні особи США та Європи обіцяють підтримку Україні і обговорюють це, рівень інфляції в європейських країнах досяг 11%. Це спонукає розмови серед американського політикуму про те, яким чином вони будуть допомагати Києву, особливо коли війні не видно кінця і наслідків. В США впевнені – перемовини мають вести українці. З іншого боку, Зеленський і українські офіційні особи досі не подавали сигналів щодо готовності говорити з росією.
Раніше ми писали про те, що відбувається на найгарячіших напрямках Сходу. Також читайте, чому Україні та потрібні системи Patriot.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.