США не дають гарантій щодо допомоги Україні у майбутньому - Кірбі

Читать на русском

У Білому домі не дають обіцянок про тривалу допомогу Україні

Читать на русском
кірбі, танк абрамс
Кірбі: Невелика кількість республіканців, які хочуть тримати всіх у заручниках

У Білому домі не дають обіцянок про тривалу допомогу Україні

У четвер, 7 грудня, координатор Ради національної безпеки США при Білому домі Джон Кірбі оцінив допомогу Україні від Конгресу найближчими тижнями. За його словами, у нього немає гарантій щодо постачання у майбутньому.

Про заяву Кірбі щодо підтримки України відомо з брифінгу. Він наголосив на складній політичній ситуації у Сполучених Штатах.

"Українські лідери були тут у місті вчора на конференції Пентагону з питань оборонної промисловості, щоб переконатися, що ми матимемо механізм, щоб вони мали здорову оборонно-промислову базу і довгострокову підтримку безпеки", - заявив Кірбі.

Координатор заявив, що у США є можливості підтримати Україну найближчими тижнями. Водночас у майбутніх постачань цього немає.

Кірбі заявив про занепокоєння адміністрації Байдена наданням допомоги Україні в галузі безпеки. Причина у політичній "кухні" Сполучених Штатів. У Білому домі не дають обіцянок про допомогу Україні, оскільки це все вирішується у Конгресі.

"Ми знаємо, що там (у Конгресі - ред.) є сильна двопартійна підтримка. Просто є невелика кількість республіканців, які хочуть тримати всіх у заручниках через доволі екстремальну прикордонну політику, щодо якої президент висловився, що ми готові вести перемовини сумлінно, він вірить, що мають бути змінені імміграційна політика, а також зміни ресурсів, і він готовий вести цю розмову.", - додав Кірбі.

Радник від США

Державний департамент США разом із Конгресом мають намір відправити до України чергового радника. Він працюватиме в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості. Наразі це відомство очолює Олександр Камишін.

Американський чиновник буде слідкувати за недопущенням корупції, а також допомагатиме у співробітництві з США в сфері реформ та залучення інвестицій. 

За словами представників американської адміністрації, головне завдання радника полягатиме у "підтримці та прискоренні" переходу України "до оперативно сумісних військових сил". Окрім цього, чиновник буде слідкувати за тим, як йде боротьба із корупцією.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.