Новий радник працюватиме у Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості
Державний департамент США разом із Конгресом мають намір відправити до України чергового радника. Він працюватиме в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості. Наразі це відомство очолює Олександр Камишін.
Американський чиновник буде слідкувати за недопущенням корупції, а також допомагатиме у співробітництві з США в сфері реформ та залучення інвестицій. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
За словами представників американської адміністрації, головне завдання радника полягатиме у "підтримці та прискоренні" переходу України "до оперативно сумісних військових сил". Окрім цього, чиновник буде слідкувати за тим, як йде боротьба із корупцією.
Нарешті, його третім завданням буде допомога в залученні іноземних інвестицій. Йдеться, зокрема, про критичні галузі виробництва - як, приміром, оборонка.
Окрім цього, в Сполучених Штатах створили міжвідомчу команду під назвою Ukraine Deal Team. До її складу входять представники Держдепу США, а також американських міністерств оборони й торгівлі.
"Ця група підтримуватиме українських та іноземних партнерів, які шукають рекомендації щодо потенційних угод та експортних вимог для оборонної промисловості України", - розповіли у пресслужбі Білого дому.
Сполучені Штати Америки, як країна, що підтримує Україну та є нашим стратегічним партнером, допомагають Києву в розвитку демократичних інституцій та економіки. В рамках цієї підтримки американські радники, яких призначає Білий дім, можуть надавати консультації та експертну допомогу у питаннях реформування політичної системи, боротьби з корупцією, зміцнення демократичних інститутів тощо. При цьому вони нерідко виконують роль таких собі гоголівських "ревізорів".
Америка досконало володіє мистецтвом дипломатії, тож Вашингтон ніколи не визнав би, що має "контролерів" за тими чи іншими країнами чи окремими галузями всередині цих країн. Однак все ж таки американська держава має здійснювати контроль за окремими країнами-партнерами, до числа яких входить і Україна.
Тож нових радників призначають, ймовірно, для того, аби здійснювати контроль та моніторинг за тим, наприклад, яким чином Україна витрачає кошти, що нам передають США. Також не варто забувати, що наразі у Вашингтоні проходить Конференція оборонних індустрій, на якій також ухвалюються важливі домовленості між США та Києвом. Оскільки оборонна галузь є стратегічною - не дивно, що американські партнери бажають мати над нею більший контроль та обізнаність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.