Американці обіцяють допомогти дітям, які постраждали від незаконної депортації
Сполучені Штати приєдналися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, викрадених росією. Її роботу у лютому поточного року запустила Канада та Україна. США обіцяють надати всебічну підтримку у притягненні до відповідальності осіб, які причетні до депортації.
Відповідну заяву Державний департамент США оприлюднив на своєму офіційному сайті. Зазначається, що влада країни признала РФ стороною, яка вчиняє серйозні порушення щодо українських дітей. Вона вимагає дотримання прав людини навіть за умов війни.
"Міжнародне гуманітарне право та норми в галузі прав людини мають дотримуватися в контексті агресивної війни російської федерації проти України, у тому числі шляхом вирішення проблеми незаконної депортації та примусового переміщення українських дітей росією", - відмітили у Держдепі.
Крім того, Сполучені Штати з огляду на ситуацію обіцяють надати допомогу дітям, постраждалим від незаконної депортації. Йдеться про гуманітарну, психологічну та медичну допомоги дітям та їх родинам.
Країна-агресор за час повномасштабної війни вивезла з тимчасово окупованих територій України тисячі дітей. Їх переміщують у росію, Білорусію та анексований Крим. Така депортація є незаконною і вважається порушенням прав людини.
Через це весною минулого року Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт володимира путіна та уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової. Станом на 2023 рік кількість незаконного депортованих дітей становить 16 до 300 тисяч. Таку цифру євродепутати пояснили тим, що вивозити дітей росіяни розпочали ще 2014 року.
Відомо, що тільки у Білорусі створено 13 центрів, де розміщують українських дітей. Їм змінюють ім'я та прізвища, також корегують дати народження. Таким чином РФ змінює ідентичність дітей, внаслідок чого їх складно знайти.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У цьому відео Павло Коваль, генеральний директор української аграрної конфедерації, розглядає ситуацію, що розгорнулася на українсько-польському кордоні: коли це розпочалося, що спричинило ускладнення, і які останні новини щодо конфлікту. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про ці та інші аспекти цієї проблеми.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.