Лукашенко створив 13 центрів для депортованих з України дітей – дослідження

Читать на русском

Дітей незаконно вивозили з 17 окупованих міст України

Читать на русском
Депортація дітей
Вивезення дітей координується РФ

Дітей незаконно вивозили з 17 окупованих міст України

На початку повномасштабної війни з України до Білорусі незаконно вивезли 2442 дитини віком від 6 до 17 років. Їх доправили до різних установ, що розташовані на території Білорусі. Примусовий вивіз неповнолітніх повністю контролювався РФ та особисто путіним.

Ці цифри оприлюднила Лабораторія гуманітарних досліджень при Єльській школі громадського здоров'я, повідомляє видання Reuters. Зазначається, що дітей було вивезено щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської й Запорізької областей.

У звіті вказано, що спеціально для депортованих з України дітей було виділено 13 закладів на території Білорусі, серед яких дитячий центр "Дубрава". Тільки сюди з вересня 2022 по травень 2023 року доправили понад 2 тисячі дітей.

"Систематичні зусилля росії з ідентифікації, збору, транспортування та перевиховання українських дітей здійснюються за сприяння Білорусі. Федеральний уряд Росії та білоруський режим спільно координують і фінансують переміщення дітей з окупованої росією України через росію до Білорусі", - вказано у документі.

Фахівці, які робили дослідження, впевнені у тому, що усі дії по депортації дітей до Білорусі через РФ координувались особисто між путіним та лукашенком. Всі діти, що були примусово доправлені у білоруські заклади, пройшли військовий вишкіл та перевиховання.

Депортація українських дітей

Незаконний вивіз окупантами дітей з українських міст продовжується й нині. Окрім Білорусі їх доправляють у різні регіони РФ та до тимчасово окупованого Криму. Це робиться росіянами під прикриттям оздоровлення неповнолітніх. Проте потім їм не тільки нав'язують чужу ідеологію, а навіть змінюють ім'я та прізвища, щоб повністю знищити ідентичність.

Саме через незаконну депортацію українських дітей Міжнародний кримінальний суд Гааги видав ордер на арешт російського диктатора путіна та уповноваженої з прав дитини в РФ Марії Львової-Бєлової. Через причетність до викрадення малих українців Лукашенка, депутати Європарламенту закликали Міжнародний суд розглянути можливість видачі ордера на арешт і білоруському лідеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.