Ввечері 18 листопада стане відомо про результати другого запуску гігантського космічного корабля Starship на орбіту Землі
Другий тестовий політ надпотужної ракети Starship має стартувати у суботу, 18 листопада. Федеральне управління авіації США (FAA) видало ліцензію компанії Ілона Маска на здійснення другого випробувального запуску ракетної системи Starship. Вікно для старту 120-метрової ракети відкриється о 15:00 на стартовому майданчику SpaceX Starbase в техаському Бока-Чіка, де в цей час буде 8 ранку.
Про це йдеться у повідомленні SpaceX. Ракета Starship складається з величезного прискорювача (першого ступеня), званого Super Heavy, а також космічного корабля (верхнього ступеня), відомого як Starship. Перший має 33 ракетні двигуни Raptor, тоді як у корабля таких двигунів шість. У поточному випробувальному польоті буде задіяно 25 прототипи корабля і дев'ятий прискорювача.
Якщо все піде за планом, два ступені Starship розділяться через 2 хвилини 41 секунду після старту. Протягом наступних кількох хвилин Super Heavy виконає кілька включень двигунів і приблизно через сім хвилин після старту приземлиться у Мексиканській затоці. Starship тим часом продовжить рух нагору і на схід, досягнувши максимальної швидкості, близької до орбітальної (27 400 км/год). Приблизно через 90 хвилин після старту він опуститься в Тихому океані в районі Гавайських островів, де його виловлять для вивчення.
Обидві ступені Starship розраховані на багаторазове використання, однак сьогоднішній політ стане єдиним для Ship 25 і Booster 9. Ілон Маск заявив, що гігантський космічний корабель Starship має "пристойні шанси" вийти на орбіту Землі під час другого випробувального запуску. Чи вийде з другої спроби - дізнаємося вже незабаром.
Перша спроба запустити корабель Starship на орбітальну висоту мала відбутися 17 квітня, але його скасували за 40 секунд до старту через проблеми з одним із клапанів тиску носія. 20 квітня запуск відбувся з другої спроби, але був невдалим. Ракета піднялася на висоту 38 км, після чого почала неконтрольовано обертатися і падати, а на висоті близько 30 км стався вибух. Нештатна ситуація сталася в момент, коли мало відбутися відділення другого ступеня від першого, але система не спрацювала.
Ракету довелося ліквідувати у повітрі, що сталося із суттєвою затримкою, і це могло призвести до трагічних наслідків. У ході старту ракета пошкодила обладнання космодрому і приватної власності в селищі. Через це Федеральне управління цивільної авіації (FAA) висунуло компанії Ілона Маска десятки вимог, без задоволення яких ліцензія на повторний запуск в жодному разі не могла бути видана.
Додамо, що Starship в майбутньому планують використовувати в якості корабля, що буде доставляти на орбіту інтернет-супутники Starlink, а також використовуватися з туристичною метою. В перспективі розглядається доставка астронавтів на Марс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.