RU
Головна
Шоу-біз
Культура
17:07, 28 Жовтня
Информатор UA

Интро

У голосуванні на конкурсі 30 знакових книжок нашої Незалежності майже 10 000 українців віддали перше місце документальній книзі Вахтанга Кіпіані про справу поета-дисидента Василя Стуса. Книга набула популярності після судового позову проти книги від Віктора Медведчука. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України. Результати голосування презентували 27 жовтня в Інституті української книги. До трійки найзнаковіших увийшли дві книги Ліни Костенко: поетична збірка та прозовий роман Записки українського самашедшого. Наступні в списку історичний роман про Холодноярську республіку Чорний ворон Василя Шкляра та Івана Малковича. Нагадуємо, що Справа Василя Стуса це публіцистична книга українського історика, головного редактора Історичної правди Вахтанга Кіпіані про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса. Книгу видало харківське видавництво Vivat. Ми вперше проводимо таку амбітну та масштабну акцію, спрямовану на визначення найбільш знакових книжок нашої Незалежності, прокоментувала оголошення результатів проєкту директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. Справжньою подією є те, що голосами багатьох українців до топ-30 потрапили три повні видання творів наших класиків: Василя Стуса (1994 року) на 13 місці, Лесі Українки (2021 року) на 15-му і Тараса Шевченка (2001) на 18-му. Результати голосування свідчать про зрілість вибору українців, які взяли участь у голосуванні та про те, що хороші книжки обєднують країну. Будемо розвивати цю акцію в наступні роки, додала вона. Книга про Стуса могла б і не отримати такого резонансу, якби не спроба її заборонити. Наприкінці серпня 2019 року Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса 1980 року, а нині проросійський олігарх подав до суду позов із вимогою заборонити книгу. Медведчук стверджував, що інформація в книзі нібито ображає його честь та гідність та псує ділову репутацію. Позов подано проти Вахтанга Кіпіані, видавництва та ПП (друкарня, де було надруковано книгу. Проте все ж таки суд не задовольнив позов. А через ризик заборони українці викупили повністю кілька накладів Справи Василя Стуса. Повний список найзнаковіших книг Незалежності можна побачити тут. Нагадуємо, в Україні показали ляльку-барбі в образі відомої української диригентки. Крім того, наступний диктант національної єдності прочитає Юрій Андрухович. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

“Справу Василя Стуса” назвали найзнаковішою книгою Незалежності

Читать на русском
“Справу Василя Стуса” назвали найзнаковішою книгою Незалежності

На другому і третьому місці книги Ліни Костенко

У голосуванні на конкурсі «30 знакових книжок нашої Незалежності» майже 10 000 українців віддали перше місце документальній книзі Вахтанга Кіпіані про справу поета-дисидента Василя Стуса. Книга набула популярності після судового позову проти книги від Віктора Медведчука. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України

Результати голосування презентували 27 жовтня в Інституті української книги. До трійки найзнаковіших увийшли дві книги Ліни Костенко: поетична збірка “300-поезій” та прозовий роман  “Записки українського самашедшого”. Наступні в списку історичний роман про Холодноярську республіку — «Чорний ворон» Василя Шкляра  та  «Абетка» Івана Малковича.

Нагадуємо, що “Справа Василя Стуса” — це публіцистична книга українського історика, головного редактора  «Історичної правди» Вахтанга Кіпіані про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса. Книгу видало харківське видавництво Vivat. 

«Ми вперше проводимо таку амбітну та масштабну акцію, спрямовану на визначення найбільш знакових книжок нашої Незалежності, — прокоментувала оголошення результатів проєкту директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. 

“Справжньою подією є те, що голосами багатьох українців до топ-30 потрапили три повні видання творів наших класиків: Василя Стуса (1994 року) на 13 місці, Лесі Українки (2021 року) — на 15-му і Тараса Шевченка (2001) — на 18-му. Результати голосування свідчать про зрілість вибору українців, які взяли участь у голосуванні та про те, що хороші книжки об’єднують країну. Будемо розвивати цю акцію в наступні роки”, — додала вона.

Книга про Стуса могла б і не отримати такого резонансу, якби не спроба її заборонити. Наприкінці серпня 2019 року Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса 1980 року, а нині проросійський олігарх подав до суду позов із вимогою заборонити книгу. Медведчук стверджував, що інформація в книзі нібито ображає його честь та гідність та псує ділову репутацію. Позов подано проти Вахтанга Кіпіані, видавництва «Віват» та ПП «Юнісофт» (друкарня, де було надруковано книгу. Проте все ж таки суд не задовольнив позов. А через ризик заборони українці викупили повністю кілька накладів “Справи Василя Стуса”.

Повний список найзнаковіших книг Незалежності можна побачити тут.

Нагадуємо, в Україні показали ляльку-барбі в образі відомої української диригентки. 

Крім того, наступний диктант національної єдності прочитає Юрій Андрухович.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.