“Справу Василя Стуса” назвали найзнаковішою книгою Незалежності

Читать на русском

На другому і третьому місці книги Ліни Костенко

Читать на русском
“Справу Василя Стуса” назвали найзнаковішою книгою Незалежності

На другому і третьому місці книги Ліни Костенко

У голосуванні на конкурсі «30 знакових книжок нашої Незалежності» майже 10 000 українців віддали перше місце документальній книзі Вахтанга Кіпіані про справу поета-дисидента Василя Стуса. Книга набула популярності після судового позову проти книги від Віктора Медведчука. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство культури та інформаційної політики України

Результати голосування презентували 27 жовтня в Інституті української книги. До трійки найзнаковіших увийшли дві книги Ліни Костенко: поетична збірка “300-поезій” та прозовий роман  “Записки українського самашедшого”. Наступні в списку історичний роман про Холодноярську республіку — «Чорний ворон» Василя Шкляра  та  «Абетка» Івана Малковича.

Нагадуємо, що “Справа Василя Стуса” — це публіцистична книга українського історика, головного редактора  «Історичної правди» Вахтанга Кіпіані про кримінальну справу, життя і смерть українського поета-дисидента Василя Стуса. Книгу видало харківське видавництво Vivat. 

«Ми вперше проводимо таку амбітну та масштабну акцію, спрямовану на визначення найбільш знакових книжок нашої Незалежності, — прокоментувала оголошення результатів проєкту директорка Українського інституту книги Олександра Коваль. 

“Справжньою подією є те, що голосами багатьох українців до топ-30 потрапили три повні видання творів наших класиків: Василя Стуса (1994 року) на 13 місці, Лесі Українки (2021 року) — на 15-му і Тараса Шевченка (2001) — на 18-му. Результати голосування свідчать про зрілість вибору українців, які взяли участь у голосуванні та про те, що хороші книжки об’єднують країну. Будемо розвивати цю акцію в наступні роки”, — додала вона.

Книга про Стуса могла б і не отримати такого резонансу, якби не спроба її заборонити. Наприкінці серпня 2019 року Віктор Медведчук, який був адвокатом Василя Стуса 1980 року, а нині проросійський олігарх подав до суду позов із вимогою заборонити книгу. Медведчук стверджував, що інформація в книзі нібито ображає його честь та гідність та псує ділову репутацію. Позов подано проти Вахтанга Кіпіані, видавництва «Віват» та ПП «Юнісофт» (друкарня, де було надруковано книгу. Проте все ж таки суд не задовольнив позов. А через ризик заборони українці викупили повністю кілька накладів “Справи Василя Стуса”.

Повний список найзнаковіших книг Незалежності можна побачити тут.

Нагадуємо, в Україні показали ляльку-барбі в образі відомої української диригентки. 

Крім того, наступний диктант національної єдності прочитає Юрій Андрухович.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.