"Справедливість буде продовжуватися": в ГУР відреагували на нічну атаку на російські НПЗ

Читать на русском

Україна спрямовує удари на російські нафтопереробні заводи, змушуючи противника припинити виробництво дизпалива для військових потреб

Читать на русском
Андрій Юсов про пожежі російських НПЗ
Українські дрони продовжують спалювати цехи російських НПЗ

Україна спрямовує удари на російські нафтопереробні заводи, змушуючи противника припинити виробництво дизпалива для військових потреб

Представник української розвідки Андрій Юсов не підтвердив, але й не спростував інформацію про українські дрони, що атакували російські НПЗ. Проте він заявив, що "битва" триватиме на морі та на суші, у різних точках держави-агресора. А інформація про пожежі, що сталися вночі на Ільському та Афіпському НПЗ у Краснодарському краї - це ознака справедливості, що має продовжуватись.

Про це він повідомив в ефірі телемарафону. Зокрема, він підтвердив велику пожежу на російських НПЗ у Краснодарському крах рф в ніч на 9 лютого. 

"Той, хто з мечем пройшов до нас, від меча буде страждати. І це стосується всіх об'єктів військових, а також інших, які задіяні у підтримці окупаційного корпусу і військово-промислового комплексу, який воює проти України", - заявив представник ГУР.

Він додав, що "бавовна" буде тривати на морі і суходолі. Вона продовжиться на різних ділянках і відстанях держави-агресора.

"Це справедливість і вона буде продовжуватися. Так і повинно бути", - додав він.

Що відомо про "бавовну" на російських НПЗ

Нагадаємо, на Ільському НПЗ сталася велика пожежа, яка пошкодила установку первинної переробки. Без неї противник не зможе виробляти дизпаливо для військових потреб. Стан справ на Афіпському заводі наразі уточнюється. Палаючий Ільський НПЗ - це вже друга пожежа, що виникла лише протягом однієї ночі в росії. Раніше ми повідомляли про пожежу на даху багатоповерхівки в Москві, де площа займання склала 4000 квадратних метрів. Були евакуйовані понад 400 мешканців для запобігання людських жертв.

Найбільші пожежі відбуваються саме на нафтопереробних заводах, особливо під впливом "бавовни". Наприклад, 24 січня у Туапсе, що у Краснодарському краї, стався вибух, спричинений ударним безпілотником, в результаті чого почалася пожежа. Пізніше вогонь було локалізовано, але завод опинився паралізованим, оскільки згоріла вакуумна установка.

Уночі 31 січня в Санкт-Петербурзі прогримів вибух. Безпілотник впав на територію заводу "Невський мазут", спричинивши пожежу. Російські офіційні джерела стверджують, що безпілотник було збито за допомогою ЗРК С-400 "Тріумф", але дрон успішно виконав своє завдання.

Також дрони атакували найбільший нафтопереробний завод "Лукойл" у Волгограді 2 лютого. Пожежа виникла на установці первинної переробки нафти, що призвело до серйозних втрат у виробничій потужності заводу.

Нагадаємо, що тим часом реактивні "Шахеди" вже в Україні. На питання, чи правда це, чим вони особливо небезпечні і чи буде Іран передавати росії такі безпілотники на масовій основі - відповів у коментарі авіаційний експерт Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.