Зеленський присвоїв звання Героя України Залужному та Буданову

Читать на русском

Відповідні Укази з'явилися на офіційному сайті президента України

Читать на русском
Залужний Буданов
Залужному та Буданову присвоїли звання "Герой України"

Відповідні Укази з'явилися на офіційному сайті президента України

Валерію Залужному, якого звільнили з посади Головнокомандувача ЗСУ, присвоїли звання "Герой України". Таке саме звання отримав й очільник ГУР Кирило Буданов. Відповідні укази видав президент України.

Укази №61/2024 та №57/2024 з'явилися на офіційному сайті президента України. Документи датовані 8 лютого.

"За визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: Присвоїти звання Герой України з врученням ордена "Золота Зірка" Залужному Валерію Федоровичу - генералу", - йдеться в указі №61/2024.

Указ №61/2024
Указ №61/2024

Також "за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України" звання "Герой України" отримав генерал-лейтенант Кирило Буданов. Йому теж вручать орден "Золота зірка".

Указ №57/2024
Указ №57/2024

Відставка Залужного

 

У четвер, 8 лютого, президент України Володимир Зеленський офіційно звільнив генерала Валерія Залужного з посади головнокомандувача ЗСУ. На його місце Олександра Сирського, який до 8 лютого був командувачем Сухопутних військ. Відповідні укази з'явилися на сайті президента, перед цим президент оголосив про свої рішення у відеозверненні.

Варто зауважити, що якщо Залужний користувався майже беззаперечним авторитетом у військах та серед цивільних, то його наступник такої популярності не має. Про що каже, зокрема, і реакція соцмереж (в тому числі багатьох бійців Сил оборони), і публікації в західних ЗМІ, де Сирського називають"дуже поганим для такої посади", словом "м'ясник" та "генерал 200" (мається на увазі "вантаж 200" - тіла загиблих солдатів).

Видання The Economist вже написало, що звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного викликає в Заходу "занепокоєння". Це може знаменувати собою новий етап війни в Україні. І в цьому етапі президент Володимир Зеленський ризикує помилитися.

Окрім цього, видання обережно критикує призначення Олексія Сирського. Зазначається, що він має не надто гарну репутацію у військах - людини, яка "готова вступити в бій з ворогом, навіть якщо це коштуватиме великих людських і технічних втрат".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.