Справа про геноцид: суд Гааги розпочав слухання за позовом України проти росії - відео

Читать на русском

Суд також заслухає ще 32 держави, які беруть участь у справі про геноцид

Читать на русском
Суд Гааги розпочав слухання за позовом України проти росії у справі про геноцид
Суд Гааги

Суд також заслухає ще 32 держави, які беруть участь у справі про геноцид

У понеділок, 18 вересня, Міжнародний суд ООН у Гаазі розпочав слухання за позовом України проти росії щодо порушення конвенції про геноцид у зв'язку з агресивною війною рф проти України. Слухання відбудуться у декілька раундів, також у суді доповідатимуть представники ще 32 країн.

Як зазначено у повідомленні на сайті суду, слухання відбудуться з 18 по 27 вересня. Першого дня виступить російська сторона, а наступного дня – українська.

Зазначається, що суд також вислухає ще 32 держави, які беруть участь у справі. Серед них – Німеччина, Австралія, Канада, Нідерланди, Кіпр, Іспанія, Італія, Франція, Великобританія та ін.

Потім у другому раунді справи 25 вересня виступить росія, а 27 вересня – Україна.

Як відомо, Україна подала позов проти росії щодо порушення конвенції про геноцид 26 лютого 2022 року – через два дні після початку війни росії проти України. 

У березні 2022 р. суд запровадив так звані "тимчасові заходи", відповідно до яких росія має призупинити бойові дії в Україні. Суд також зобов'язав обидві сторони утриматись від ескалації.

Справа про геноцид: що відомо

Українська сторона вважає, що дії росії проти України мають ознаки геноциду. Як один із доказів наводиться насильницький вивіз дітей з України - за підозрою в причетності до нього ордер на арешт російського диктатора володимира путіна раніше видав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі. 

На початку вересня голова комісії ООН з розслідування злочинів в Україні Ерік Мьосе заявив, що ООН поки "не має достатніх доказів, які б відповідали юридичним вимогам Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього". У Києві цю думку розкритикували.

Україна намагається довести, що росія порушила Конвенцію 1948 року, оскільки росіяни виправдовують своє вторгнення тим, що нібито запобігають "геноциду" росіян з боку Києва.

Як відомо, Конвенція визначає геноцид як злочини, вчинені "з наміром знищити повністю або частково будь-яку національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку".

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що в ООН не згадали росіян, реагуючи на знищення історичного центру Одеси. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.