Мьосе також додав, що під геноцидом слід розуміти знищення конкретної етнічної групи населення, а також доказів, нібито, немає
Очільник міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе прокоментував ситуацію у справі про геноцид українського населення країною-агресором росією. Коментуючи ситуацію з розслідуванням, він заявив, що комісія ООН не знайшла достатніх доказів того, що дії росії в Україні є геноцидом.
Про відсутність геноциду у діях росії в Україні Ерік Мьосе повідомив у ході пресконференції в Києві у понеділок, 4 вересня.
Члени комісії на даний момент не дійшли висновку, що там відбувається геноцид. Ми не маємо достатніх доказів, які повною мірою відповідали б юридичному поняттю терміну "геноцид", що передбачено відповідною Конвенцією про геноцид, - сказав Мьосе.
Він також додав, що геноцид передбачає знищення конкретної етнічної групи населення, але, як додав глава комісії ООН, такий підхід росії не доведений.
Ми чудово усвідомлюємо занепокоєння та закиди щодо цього злочину. Тому ми досліджуємо це крок за кроком. На даний момент ми не маємо достатніх наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути "потреба" знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним. Це ті жорсткі умови, які підтверджені судовою практикою", – зазначив Мьосе.
Мьосе також додав, що розслідування в Україні продовжуватимуть. За його словами, раніше комісія вже зазначала, що "в російських ЗМІ були певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду".
Як ви знаєте, ми виявили велику кількість воєнних злочинів. Ми виявили, що принаймні щодо двох тем, а саме тортур і атак (по енергетичній інфраструктурі України – ред.) з жовтня 2022 року, питання полягає в тому, чи слід розглядати їх як злочини проти людяності...І ми визначили, що є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності. Тому я вважаю, що корисно подивитися на усе в контексті, – підсумував Ерік Мьосе.
Київ подав до Міжнародного суду заяву про порушення справи проти росії за фактами геноциду ще в 26 лютого 2022 року. В матеріалах, що їх надала Україна, йшлося про застосування та виконання Конвенції 1948 року.
В жовтні того ж року рф висунула свою заяву. Вона заперечує всі звинувачення, а також вважає український позов неприйнятним.
Також у 2020 році росія внесла важливі поправки до своєї конституції. Згідно з ними, москва більше не визнає рішення жодних міжнародних судових інстанцій важливішими за внутрішню систему правосуддя. Тож що б не вирішила міжнародна спільнота та Гаазький трибунал - росія не визнає такі рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.