Це стало відповіддю суду на апеляційну скаргу дружини політика Світлани Лавицько
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України прийняла рішення зняти арешт з половини коштів у сумі 67 тисяч доларів і 50 євро, які раніше вилучили у квартирі депутата міської ради Миргорода від партії «Рідне місто» Михайла Лавицького. Цей вирок став відповіддю на апеляційну скаргу дружини політика Світлани Лавицької. Михайло Лавицький фігурує у справі САП, як підозрюваний у вимаганні хабаря.
Відповідне рішення прийняла АП ВАКС 26 грудня, повідомляє видання "Слово і Діло". Суд частково скасував арешт та визначив, що чоловік має понести покарання у вигляді часткової конфіскації його майна.
"Апеляційну скаргу представника (Світлани Лавицької – ред.) задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді ВАКС від 4 грудня 2023 року про арешт майна у кримінальному провадженні в частині накладення арешту на вилучені під час обшуку 29 листопада 2023 року кошти у сумі 67 000 доларів Ста 50 євро з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання скасувати. У цій частині постановити нову ухвалу, якою клопотання детектива задовольнити частково, накласти арешт на 1/2 частину грошових коштів, що становить відповідно 33 500 доларів та 25 євро з метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання", – йдеться в рішенні.
З матеріалів стало відомо, що 12 грудня, апеляційний суд підтвердив правомірність арешту майна Лавицького. У нього було вилучено жорсткий диск на 250 GB, мобільний телефон Redmi Note 12, а також згадані грошових кошти.
Раніше повідомлялось, що правоохоронці в Україні затримали депутата Миргородської міської ради за вимагання хабаря у розмірі 66,7 тисячі доларів США від фермера за "допомогу" у земельних питаннях. Депутат, який водночас був і членом міської земельної комісії, вимагав гроші за сприяння у продовженні терміну дії оренди земельних ділянок та оренди нових. Його затримали під час передачі коштів.
Також громадськості стало відомо, що у Реєстрі корупціонерів, який вперше відкрили після початку повномасштабної війни 28 вересня 2023 року, містилося 44,7 тисячі справ про корупцію та корупціонерів. Найчастіше корупціонери долучались до проваджень за порушення вимог фінансового контролю, конфлікт інтересів та хабарництво. Найчастіше українських посадовців, які займаються корупцією штрафували. Відповідна міра покарання діяла у 33 908 справах. У 56% або 19043 випадках ці штрафи становлять 850 грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.