Справа Коломойського: підозру отримав колишній керівник столичної філії "Приватбанку"

Читать на русском

За матеріалами СБУ та Бюро економічної безпеки отримав підозру у скоєнні злочинів колишній керівник київської філії "Приватбанку" у "справі Коломойського"

Читать на русском
Колишньому керівнику столичної філії ПАТ "Приватбанк" повідомлено про підозру
Підозрюваний входив до організованої групи, яку Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн

За матеріалами СБУ та Бюро економічної безпеки отримав підозру у скоєнні злочинів колишній керівник київської філії "Приватбанку" у "справі Коломойського"

Співробітники Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки вручили підозру у вчиненні злочинів у "справі Коломойського" колишньому керівнику столичної філії "Приватбанку". Цей посадовець входив в організовану групу, яку Коломойський створив для незаконного заволодіння 5,8 млрд грн. Фігуранту обрано запобіжний захід - тримання під вартою.

Про це повідомляє пресцентр СБУ. За даними слідства, у період з 2013 по 2014 роки Коломойський створив злочинне угруповання, яке складалося зі співробітників банку, в якому він був засновником та акціонером. Протягом вказаного періоду члени цього угруповання дозволили Коломойському нібито робити систематичні фіктивні "внески готівки у касу банку", хоча насправді ніяких внесків банк не отримував. Така "схема" загалом дозволила фігуранту отримати 5,8 млрд грн, що на той період було еквівалентно понад 700 млн доларів.

Потім ці фейкові "внески" були зараховані на особистий рахунок Коломойського і стали реальними безготівковими коштами. Задля легалізації віртуальних активів, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.

Колишньому керівнику столичної філії ПАТ "Приватбанк" повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
  • ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого організованою групою, в особливо великих розмірах);
  • ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 209 (легалізація коштів, отриманих злочинним шляхом).

Фігуранту обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

Справа Коломойського про виведення грошей з "Приватбанку": що відомо

Ця справа розпочалася ще місяць тому. Наразі триває збір доказової бази, щоб всі причетні до схеми, в тому числі й сам олігарх, понесли максимальне покарання відповідно до закону. Йдеться про заволодіння коштами ПриватБанку на суму понад 9,2 мільярда гривень. У справі фігурують ще п'ять осіб. Також триває розслідування справи "Укрнафти", де теж фігурує Коломойський.

Дії осіб кваліфіковано за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ "ПриватБанк" затримано у порядку ст. 208 КПК. Досудове розслідування триває.

Якщо правоохоронці доведуть цю справу до кінця, то за статтями про шахрайство та відмивання коштів Коломойському світить позбавлення волі від 8 до 12 років. За деякими даними, підозра від СБУ та БЕБ може виявитися не останньою. Суми в нових епізодах вимірюються не сотнями мільйонів, а десятками мільярдів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.