Споживання електроенергії стабілізувалось, але Укренерго закликає до економії - в які години

Ситуація в енергосистемі може змінюватись

Укренерго
Укренерго 16 січня не вимикає світло за графіками

В Україні споживання електроенергії стабілізувалось на рівні, що відповідає сезонним показникам. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. Відключення світла не відбуваються, але не варто вмикати кілька потужних електроприладів одночасно з 08:00 до 20:00. Про це 16 січня повідомили в Укренерго.

Споживання електроенергії 16 січня станом на 09:30, було на тому ж рівні, що й попереднього дня – у середу. Вчора, 15 січня, добовий максимум споживання був зафіксований увечері. Він був на 2,3% вищим, ніж максимум попереднього дня – у вівторок, 14 січня.

"Зараз українська енергосистема продовжує відновлюватись після російських масованих ракетно-дронових атак. Аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах тривають. З 08:00 до 20:00 зберігається необхідність ощадливого споживання електроенергії. Будь ласка, не вмикайте у цей час кілька потужних електроприладів одночасно", - закликали в Укренерго. 

Ситуація в енергосистемі може змінюватись. Стежте за повідомленнями на сайтах та офіційних сторінках у соціальних мережах вашого оператора системи розподілу (обленерго).

Енергостійкість, розвиток розподіленої генерації, інвестиції - що передбачає законопроєкт №9381

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №9381, який створює умови для відновлення та зміцнення енергетичної системи країни. Про це 15 січня повідомив його автор, народний депутат, голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунального господарства Андрій Герус.

Законопроєкт №9381 є важливим для енергетики України, адже створює нові можливості для забезпечення енергетичної стійкості через розвиток розподіленої генерації, стимулює інвестиції у нові генерувальні потужності, завдяки підвищенню прозорості мережевих операторів, запровадженню механізмів бронювання потужності та інших прогресивних новацій. Норми законопроєкту передбачають:

  • підтримку розвитку розподіленої енергетики, яка є безпечнішою в умовах війни;
  • спрощення процесу підключення нових генеруючих потужностей, зокрема відновлювальних джерел енергії;
  • збільшення прозорості процедур та передбачуваності проєктів, що сприятиме залученню інвестицій в енергетичний сектор України та інші ініціативи;
  • очищення енергетичного ринку від боргів, що також сприятиме інвестиційній привабливості енергосектору країни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube