Киянин відмовляється сплачувати ДТЕК борг 27 234 гривень, бо не проживав у квартирі - що вирішив суд

За словами чоловіка, у квартирі, де працівники ДТЕК виявили порушення, він не проживав

ДТЕК
ДТЕК виставив власнику квартири борг 27 234 гривень, але він відмовляється сплачувати кошти, бо не проживав у зазначеному житлі

Працівники ДТЕК за адресою чоловіка виявили порушення та донарахували вартість необлікованої електричної енергії у розмірі 27 234 гривень. Він відмовляється сплачувати компанії борг, бо не проживав у зазначеному житлі. Про це йдеться у рішенні Солом'янського районного суду Києва, опублікованому 9 січня 2025 року.

17.04.2023 уповноважені представники ПрАТ «ДТЕК Київські Електромережі» виявили порушення - самовільне підключення струмоприймачів та електропроводки до електромережі, що не є власністю оператора системи розподілу (ОСР) з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано дротом ПВ 1x4мм2 від ввідного автоматичного вимикача до квартири». Відповідно до розрахунку, вартість електроенергії не облікованої внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ за актом від 17.04.2023 року № 003215 склала 27 234 гривень.

Чоловік надав відклик на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог «ДТЕК Київські Електромережі». Згідно з розрахунком від 25.05.2023 року обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачем за актом від 17.04.2023 року, наданим ДТЕК, абонентом рахується не він, а інша особа. З наданих ДТЕК документів не вбачається, що особою, яка самовільно підключилась до мереж електропостачання, тобто порушником, користувачем, споживачем, абонентом є саме він, а позиція компанії відносно нього базується лише на його статусі як власника квартири.

Зі слів чоловіка, він ніколи не був зареєстрованим та не проживав у зазначеному житлі, не користувався ним, не мешкав за даною адресою та відповідно не міг самовільно користуватись електромережами. З 2019 року у зазначеній квартирі фактично проживають дві особи та їхній син.  Фактично попередні власник та мешканці як користувались квартирою, так і продовжили користуватись, а договори з відповідними підприємствами, що надають комунальні послуги він набувши право власності на квартиру, не укладав, саме виходячи з відсутності потреби, оскільки не мав наміру проживати у квартирі та користуватися комунальними послугами. Переоформлення права власності на квартиру відбулось виключно з метою уникнення збільшення заборгованості за договором позики, а даним житлом продовжила користуватись сім'я боржника за вищезазначеним переліком та відповідно взяла на себе зобов'язання оплати за житлово-комунальні послуги. Громадянин вважає, що позовні вимоги фактично базуються на факті порушення з боку фактичних мешканців квартири, які допустили самовільне підключення до мереж електропостачання та за вказаних обставин він не мав ані мотиву, ані змоги скоїти відповідне порушення (самовільно підключитись до мереж електропостачання), отже є неналежним відповідачем у справі.

Що вирішив суд?

Суд задовольнив позов. З чоловіка на користь приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» стягнуть 27 234 гривень заборгованості за необліковану електричну енергію. 

"Матеріалами справи встановлене порушення та розмір, заявлений до стягнення, який відповідачем не спростовано, як і не підтверджено, що заборгованість відповідача за необліковану електричну енергію у розмірі 27 234 гривень погашена (повністю чи частково). Щодо доводів відповідача про те, що фактичними споживачами електроенергії та належними відповідачами у справі є особи, які зареєстровані за відповідною адресою, то суд звертає увагу на те, що матеріали справи не містять доказів укладення між такими особами та постачальником електроенергії договору, як і договору з власником квартири про те, що вони беруть на себе обов'язок по сплаті комунальних платежів", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube